Morsowanie w przeręblu

Morsowanie w przeręblu

Pokopalnianym akwenem Czarna Woda opiekują się wędkarze z górniczego koła PZW nr 2, ale poza sezonem łowienia nad jeziorem i w jeziorze pojawiają się morsy. Zimą grupa miłośników lodowatych kąpieli odwiedza to miejsce regularnie w każdy weekend.
Prewencja i interwencja

Prewencja i interwencja

W przedświąteczną środę 23 grudnia na pierwszej zmianie w hali głównej warsztatów w Kleczewie przeprowadzono ewakuację pracowników, udzielono pomocy poszkodowanemu i ugaszono pożar - wszystko to w ramach ćwiczeń.
600 milionów ton węgla na 70-lecie kopalni Konin

600 milionów ton węgla na 70-lecie kopalni Konin

W jubileuszowym roku 70-lecia działalności KWB Konin górnicy wydobyli 600-milionową tonę węgla. Wydarzenie to miało miejsce w poniedziałek 23 listopada na odkrywce Jóźwin. Surowiec został załadowany na wagon o godz. 12:09, skład dojechał na estakadę w Elektrowni Pątnów o godz. 12:43.

Fotowoltaiczne plany PGE

Jak informuje „Rzeczpospolita” (5 stycznia 2015) Polska Grupa Energetyczna jest zainteresowana rozwojem kolejnych farm słonecznych o niewielkich mocach.
Muzyczna dedykacja

Muzyczna dedykacja

Koncert barbórkowy orkiestry dętej kopalni Konin odbył się co prawda dość dawno, 13 grudnia, ale nie było dotąd okazji, by o nim napisać, a warto.
Górnicze pogadanki

Górnicze pogadanki

O tym, co robią górnicy i jak działa kopalnia mogą dowiedzieć się z pierwszej ręki uczniowie i przedszkolaki podczas spotkań z pracownikami PAK KWB Adamów.