Nowinki  SGO

Nowinki SGO

- Program był zróżnicowany i ciekawy – oceniają uczestnicy Szkoły Górnictwa Odkrywkowego, która po raz czwarty odbyła się w Krakowie.
Druhowie gotowi do działania

Druhowie gotowi do działania

Na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które odbyło się 12 lutego br. druhowie Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej działającej w PAK KWB Adamów SA podsumowali pięcioletnią kadencję i wybrali zarząd.
28 litrów krwi

28 litrów krwi

Podczas pierwszej w tym roku akcji zbiorowego poboru krwi, zorganizowanej przez Międzyzakładowy Górniczy Klub HDK PCK im. św. Barbary przy kopalni Konin, oddano ponad 28 litrów krwi pełnej.
Bez zaskoczenia

Bez zaskoczenia

Zawiane drogi, węgiel przymarznięty do wagonów, pękające szyny, obmarznięte bębny i krążniki to podczas mrozów częste zjawiska na odkrywce. W tym roku podobne kłopoty zostały górnikom zaoszczędzone.
Jubileuszowo o wyrobisku

Jubileuszowo o wyrobisku

650 lat temu Kleczew otrzymał prawa miejskie. W świętowanym w tym roku jubileuszu znalazły się akcenty górnicze.
Kordziki i medale

Kordziki i medale

Tradycją MZZ PIT „Kadra” są doroczne „Biesiady pod platanem”, w których uczestniczą członkowie związku i ich goście – w tym roku byli to szefowie pozostałych związków zawodowych działających w kopalni Konin oraz licznie przybyła stara strzecha.
Jak Bełchatów budowano

Jak Bełchatów budowano

W ubiegłym roku KWB Bełchatów świętowała 40-lecie. Oficjalna historia kopalni liczona jest od 17 stycznia 1975 roku, jednak zanim ruszyła produkcja, trzeba było rozpoznać złoże, zaprojektować i zbudować odkrywkę oraz jej zaplecze. W tym ostatnim etapie brali udział pracownicy kopalni Konin, a także Adamowa i Turowa. Można uznać, że powstanie KWB Bełchatów to w dużej części ich dzieło.