Koło – drugie podejście

Na sobotę 15 września Towarzystwo Turystyczne „Gwarek” zaplanowało zorganizowanie rajdu rowerowego do Koła, odwołanego w sierpniu z powodu upału.

Start nastąpi o godz. 10.00 spod kościoła w Koninie Laskówcu. W Ladorudzu rowerzyści wjadą na wał, który zaprowadzi ich do Wak. Tam przeprawią się promem na drugą stronę rzeki. Dalej trasa wiedzie przez Gąsiorów, Kościelec i Pająki do ruin zamku w Kole, będzie można poznać ciekawą historię tego zabytku. Po odpoczynku i posiłku powrót przez Trzęśniew, Helenów, Borowo, Brzezińskie Holendry, Szczepidło i Osadę do Konina.
Zakończenie wycieczki nastąpi na bulwarach nadwarciańskich. Trasa rajdu wynosi 58 km.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy pragną poznać urocze tereny pradoliny warciańskiej i zakosztować spokojnej jazdy rowerem po urozmaiconych drogach.
Rajdy jest bezpłatny, nie ma wcześniejszych zapisów – wystarczy przyjechać na miejsce startu z własnym prowiantem. Przewidziane jest ognisko, warto zatem zabrać kiełbaski i inne smakołyki do opieczenia.
W razie niesprzyjającej pogody, deszczu lub burzy, rajd się nie odbędzie. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie powodu, by odwołać wycieczkę. Do zobaczenia na starcie.     po

 

Dodaj komentarz