Zimowe Regaty Barbórkowe

Rywalizacja na wodzie, koncert „Złota Szekla”, śpiewanie szant i zabawa – takie atrakcje czekają na uczestników XXIV Zimowych Regat Barbórkowych.

Zawody odbędą się 17 listopada na Jeziorze Pątnowskim. Zaplanowano klasę omega sport, omega standard, T1, T2, T3 oraz open. Regaty zaliczane są do Grand Prix Jezior Konińskich.
Uczestnikiem zawodów może być każdy chętny z odpowiednimi uprawnieniami (co najmniej patent żeglarza jachtowego) oraz umiejętnością pływania.
Do 14 listopada można się zapisywać drogą mailową (adres: klubkzkwb@gmail.com),  zgłoszenia będą przyjmowane także w przeddzień i w dniu regat. Wpisowe wynosi 50 zł dla uczestnika i 40 zł dla osoby towarzyszącej. Każdy, kto dokona wpłaty do 16 listopada, otrzyma bezpłatny wstęp na koncert piosenki żeglarskiej „Złota Szekla”, który odbędzie się w piątek 16 listopada o godz. 18.00 w Domu Kultury Oskard. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Atlantyda”, śpiewający tradycyjne i współczesne piosenki morskie.

Otwarcie regat nastąpi w sobotę 17 listopada o godz. 10.00, start zaplanowano na godz. 11.00. Podsumowanie rywalizacji, wręczenie nagród i pucharów odbędzie się o godz. 18.00 w ośrodku „Portofino”. A potem kolacja i wspólna zabawa.

Zimowe Regaty Barbórkowe organizuje Klub Żeglarski KWB “Konin” przy współudziale Klubu Żeglarskiego „Energetyk” oraz Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.
Organizatorzy serdecznie zapraszają żeglarzy do udziału w rywalizacji, sympatyków do kibicowania zawodnikom, a wszystkich miłośników szant, niekoniecznie żeglujących, na koncert.
Więcej informacji i regulamin zawodów na stronie kzkwb.konin.pl.

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz