Jubileusz w Krainie Lodu

W Ośrodku Wypoczynkowym Hotelu Mikorzyn 23 listopada 2018 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: 40. Comber Babski w Krainie Lodu. W zimowej scenerii spotkały się pracownice kopalni Konin i ich koleżanki. Uczestniczki imprezy przy wejściu otrzymały zabawne prezenciki, w których krył się naszyjnik-kolia i bransoletka. Nie była to jedyna niespodzianka…

Jak na combrową tradycję przystało, panie odśpiewały hymn górniczy, a następnie przy lampce szampana hymn Combra Babskiego. Jako że impreza obchodziła mały jubileusz, nie obyło się bez chwili wspomnień. Witając uczestniczki Iwona Gołębiowska mówiła: Naszą przygodę z Combrem Babskim zapoczątkowała w roku 1978 Jagoda Zdulska, proponując paniom zabawę w Domu Kultury Oskard. Przez lata wspaniałą organizatorką była Bogusia Jaworska, przygotowując zabawy między innymi w świecie bajek, na Dzikim Zachodzie czy nad pięknym modrym Dunajem.
Od 1997 roku nastał czas imprez na hali Rondo, która gościła comber w stylu Dalekiego Wschodu, żeglarski, śląski czy ekologiczny. Koleje losu sprawiły, że następne combry odbywały się w Ośrodku Gwarek w Ślesinie. Wspomnijmy sabat czarownic, przedolimpijskie zgrupowanie czy pobyt w Afryce. Pobierałyśmy szkolne nauki, przeżyłyśmy wojskową musztrę i gościłyśmy w kasyno Las Veranos.

Po wspominkach nastał czas zabawy i niespodzianek. O kondycję pań zadbał barman serwując kolorowe napoje wzmacniające, a przy okazji dając pokaz żonglerki. Uczestniczki mogły robić śmieszne zdjęcia z różnymi akcesoriami w zaczarowanym lustrze weneckim. Ochotniczki, które zgłosiły się do konkursu, miały okazję „zjechać” ze stoku narciarskiego na potrójnych nartach. Były kłopoty z koordynacją i sporo śmiechu.
Kulinarnym akcentem tematycznym był tort lodowy z gorącym musem malinowym. Prezentował się wspaniale i podobnie smakował.

Największą niespodzianą wieczoru było jednak przybycie Rafała Maseraka. Tancerz świetnie bawił, ucząc dziewczyny ciekawych układów, przeprowadził również konkurs taneczny i chętnie pozował do zdjęć. „W realu” okazał się bardzo kontaktowym i zabawnym facetem.

Pomysłodawczynią i koordynatorką organizacji combra była Iwona Gołębiowska, sekretarz Koła Zakładowego SITG PAK KWB Konin. W przygotowania włączyły się: Renata Degórska, Elżbieta Dwornik, Marzena Kujawa, Ania Czarcińska, Kasia Janczak–Olejarska i Ada Skoczeń–Sieńkowska. Piękny wystrój sali, oprawę muzyczną oraz świetną zabawę zapewnił Krzysztof Kazimierski wraz ze swoim zespołem.

W czasie, gdy panie bawiły się w Krainie Lodu, górnicy w pobliskim Ośrodku Rekreacyjnym „Leśna Przystań” uczestniczyli w Karczmie Piwnej, która w tym roku przeniosła gwarków w świat futbolowych zmagań.
Wspólna zabawa koleżanek i kolegów, po zakończeniu karczmy i combra, to już tradycja. Wzorem ubiegłego roku panowie, aby wkupić się i wejść na comber, wręczali paniom piękne białe róże.        ig

Fot. Katarzyna Janczak-Olejarska, Renata Degórska i Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz