Oddają nie tylko krew

Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im św. Barbary przy PAK KWB Konin przyłączyli się do akcji po hasłem Czerwonokrzyska Gwiazdka Wigilijna, organizowanej przez PCK Konin. Akcja przeprowadzana jest od kilku lat w okresie przedświątecznym, a jej celem jest zbiórka artykułów spożywczych i datków pieniężnych przeznaczonych na kolację wigilijną dla osób samotnych czy bezdomnych. W tegorocznej zbiórce, zorganizowanej 7 grudnia od godz. 10 do 18, wzięli udział: Zbigniew Kluska, Andrzej Kłonica i Zygmunt Michalak. Tym pięknym gestem krwiodawcy wypełnili ostatni punkt klubowego zobowiązania pracy na bieżący rok.

Krwiodawców nie zabrakło także podczas Barbórki. Czwartego grudnia poczet sztandarowy klubu, w składzie: Andrzej Kłonica, Józef Tomicki i Zbigniew Kluska, uczestniczył w obchodach górniczego święta. Poczet sztandarowy brał udział również w imprezach organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby oraz w uroczystościach Bożego Ciała.

Kopalniany klub HDK przeprowadził w tym roku cztery akcje poboru krwi na terenie Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych, podczas których zebrał 92 litry tego cennego leku. Poza tym krwiodawcy oddali około 100 litrów w stacji poboru krwi w konińskim szpitalu, razem daje to około 192 litry.

Krwiodawcy chętnie udzielają się sportowo, uczestniczyli w zawodach przygotowywanych przez kluby HDK, a sami zorganizowali kolejną edycję Spartakiady o Puchar Zbynka oraz turniej bowlingu o puchar prezesa klubu.

Mijający rok, pomimo ogromnych trudności, pozwolił na pełną realizację wyznaczonych zadań. Wielu członków klubu, za oddawanie cząstki siebie na rzecz drugiego człowieka i pracę społeczną, zostało wyróżnionych odznaczeniami Za Zasługi dla Zdrowia Narodu oraz Za Zasługi dla Miasta Konina, a także Kryształowym Sercem – najwyższym wyróżnieniem dla krwiodawcy.

Zarząd Klubu składa wszystkim krwiodawcom gorące słowa podziękowania za ofiarną pomoc, a sponsorom fundującym puchary za wspieranie naszej działalności. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz nowego roku koleżankom i kolegom oddającym krew oraz całej załodze PAK KWB Konin składamy najpiękniejsze życzenia wszelkiej pomyślności z czerwonokrzyskim pozdrowieniem i górniczym Szczęść Boże.

Zbigniew Kluska

 

Dodaj komentarz