XXIII Barbórkowy Turniej Szub

Dzień Górnika w kopalni Adamów to nie tylko oficjalne uroczystości, do tradycji należy także Barbórkowy Turniej Szub o puchar przewodniczącego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Górników.

Dwudziesta trzecia edycja tych zawodów odbyła się 11 grudnia br. w Klubie Barbórka. O nagrodę walczyli pracownicy, emeryci i renciści kopalni oraz spółki PAK Górnictwo. Turniej oficjalnie otworzył przewodniczący związku Krzysztof Tarnas.

W turnieju wzięło udział 21 par, czyli 42 zawodników, których w losowaniu podzielono na cztery grupy eliminacyjne. Do półfinału awansowały po dwie najlepsze pary z każdej grupy, natomiast zwycięskie pary weszły do ścisłego finału. W finale cztery najlepsze pary rozegrały po trzy partie „każdy z każdym”, w ten sposób wyłoniono zwycięzców turnieju.

Puchar przewodniczącego MZZ Górników PAK Kopalni Adamów za zajęcie pierwszego miejsca zdobyła para Wiesław Krupowicz/Krzysztof Adamczewski. Puchar za drugie miejsce otrzymała para Sławomir Cyran/Ryszard Górecki, a puchar za trzecią lokatę Kazimierz Końciak/Zenon Szymanowski. Miejsce czwarte zajęli Dariusz Lewandowski/Maciej Wojtkowiak.
Cztery najlepsze pary otrzymały także nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora turnieju, którym był Międzyzakładowy Związek Zawodowy Górników PAK Kopalni Adamów.

Andrzej Kwiatkowski

Fot. Włodzimierz Depczyński

 

Dodaj komentarz