XVIII Turniej Władysława Egierta

W ostatnią sobotę stycznia po raz osiemnasty rozegrany został Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldbojów im. Władysława Egierta. Do walki o puchar burmistrza Kleczewa zaproszono sześć drużyn, wśród których znalazła się reprezentacja PAK KWB Konin. Imprezę zorganizował kleczewski OSiR.

Turniej ma na celu przypomnienie postaci Władysława Egierta, który pracował na odkrywce Jóźwin, był także piłkarzem „Sokoła” Kleczew i propagatorem sportu. Koledzy z kopalni biorą udział w imprezie głównie po to, by uczcić pamięć kolegi.

Drużyny walczyły w systemie każdy z każdym, spotkania trwały po 15 minut. Triumfatorem turnieju po raz kolejny został zespół z Witkowa, który pokonał wszystkich przeciwników i zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Inowrocławia, a trzecie reprezentacja gospodarzy. Czwartą lokatę zajęło Stare Miasto, piątą kopalnia Konin, a szóstą ekipa z Pleszewa.
Górnicy wygrali spotkanie z Pleszewem 1:0 (bramkę zdobył Łukasiewicz), ulegli natomiast 1:2 ekipom z Kleczewa i Starego Miasta (gole strzelili Stryganek i Kurek) oraz dwóm najlepszym drużynom turnieju.

Jednak dla reprezentacji kopalni liczy się sam udział. Jak stwierdził kapitan zespołu Paweł Chojnacki: Najważniejsze, że udało nam się zebrać drużynę, co dzisiaj jest trudne. Od lat występujemy niemal w tym samym składzie, nie mamy narybku w przeciwieństwie do innych zespołów, które co roku zmieniają skład. Byliśmy chyba najstarszym zespołem turnieju, trudno w takiej sytuacji nastawiać się na wynik. Ważny jest udział i wspólna zabawa. Dla nas turniej był udany, bo obeszło się bez kontuzji. Panowała sympatyczna atmosfera, rozgrywki przyszli poobserwować dawni pracownicy kopalni, co było miłe.
W drużynie KWB Konin poza Pawłem Chojnackim zagrali: Robert Kurek, Dariusz Popielec, Maciej Wojciechowski, Jan Gościmski, Radosław Łukasiewicz, Marcin Stryganek i Zbigniew Sieczkarski.
Nagrody wręczał Roland Egiert, syn Władysława, oraz Wiesław Tomaszewski, dawny pracownik odkrywki Pątnów, a jednocześnie zawodnik i trener KS „Górnik”.      e

Fot. OSiR Kleczew

 

Dodaj komentarz