Ekstremalnie na Malcie

Teren po odkrywce Jóźwin w Kleczewie stał się miejscem ciekawych zawodów sportowych. W Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej i przylegającym doń obszarze zorganizowano IV rundę SJCAM Super Rally Cross-Country Puchar Can-Am.

Ta dość tajemnicza nazwa oznacza wyścigi quadów, motocykli i samochodów w jeździe terenowej. Dwudniowe zawody odbyły się 15 i 16 czerwca, wzięło w nich udział niemal 70 załóg z Polski i Czech.
Okazało się, że obszar po odkrywce to idealne miejsce do przeprowadzenia takiego wyścigu – To piękny teren, długie proste i techniczne odcinki. Mamy wszystko, co jest potrzebne do widowiskowego cross country, do tego, żeby zawodnicy byli zadowoleni – ocenił Krzysztof Biel, jeden z organizatorów imprezy. Uczestnicy rywalizowali w szesciu klasach – motocyklach, quadach z napędem na dwa i cztery koła, pojazdach typu SSV, SSV Turbo i Buggy.

Na kleczewskiej Malcie przygotowano odcinek specjalny o długości 15 km. Zawodnikom bardzo podobała się trasa urozmaicona ostrymi zakrętami i sporymi wzniesieniami. Impreza wzbudziła zainteresowanie mieszkańców, którzy z ciekawością obserwowali wyścig.

Takie zawody zorganizowano w Kleczewie po raz pierwszy, organizatorzy mają nadzieję przeprowadzić je ponownie. Poparcie dla tego pomysłu wyraził także zastępca burmistrza gminy i miasta Kleczew Jarosław Bąk, który powiedział: Nasza Malta świetnie nadaje się do uprawiania ekstremalnych sportów. Cieszę się, że organizatorzy i zawodnicy wyjeżdżają od nas bardzo zadowoleni. Za rok z przyjemnością znów ich podejmiemy.   eg

Fot. Super Rally, gmina i miasto Kleczew

 

Dodaj komentarz