Szanty nad Wartą

Piosenka, zabawa i nauka – taki program zaproponowano uczestnikom pikniku żeglarskiego „Szantowo”. Pierwsza taka impreza odbyła się w sobotę 27 lipca na Bulwarach Nadwarciańskich.

Widowiskowo zaprezentowali się ratownicy WOPR; przygotowali specjalny pokaz udzielania pomocy osobie, która wypadła z kajaka. Najpierw WOPR-owcy podpłynęli motorówką do „ofiary”, podjęli kajakarkę z wody, a na brzegu udzielili jej pierwszej pomocy.

W organizację imprezy włączył się Klub Żeglarski KWB Konin. Żeglarze przygotowali i przeprowadzili wyścig kajakarski. Zaplanowali także przypłynięcie kilku żaglówek z Pątnowa, niestety ze względu na niski stan wody w Warcie łódki musiały się zatrzymać przy śluzie w Morzysławiu.

Spory wkład w organizację pikniku miały dzieci ze szkoły nr 15, zaprzyjaźnionej z naszymi żeglarzami. Przygotowały stoiska z atrakcjami dla najmłodszych – były przebieranki, malowanie buziek, łowienie rybek i nauka wiązania węzłów żeglarskich.

Imprezę zakończył akcent muzyczny. Najpierw koncert dał zespół Aqua Marina z Gliwic, a potem wystąpiła gwiazda wieczoru Mechanicy Shanty, którzy przypomnieli żeglarskie standardy.     e

Fot. Piotr Ordan
2 – 4 Pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu drużyny WOPR
6 – Uczestnicy wyścigu kajakowego na linii startu
7 – 8 Zacięta walka o zwycięstwo
9 – 11 Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca
13 – Wśród organizatorów pikniku byli Andrzej Mrówczyński, Tomasz Piasecki i Grzegorz Zimny z Klubu Żeglarskiego Kopalni Konin

 

Dodaj komentarz