Zaproszenie na regaty

Za kilka tygodni po raz 25. odbędą się Zimowe Regaty Barbórkowe – tradycyjna impreza towarzysząca obchodom Dnia Górnika w kopalni Konin.

Organizatorzy – Klub Żeglarski KWB “Konin” oraz Klub Żeglarski „Energetyk” i Koniński Okręgowy Związek Żeglarski – zapraszają na Jezioro Pątnowskie 16 listopada. Przewidziano rywalizację w klasach omega sport, omega standard, T1, T2, T3 oraz open. Jest możliwość przeprowadzenia zawodów w innych klasach pod warunkiem zgłoszenia minimum pięciu załóg.
W regatach mogą uczestniczyć wszyscy chętni mający co najmniej patent żeglarza jachtowego. Opłata rejestracyjna wynosi dla uczestnika 50 zł, a dla osoby towarzyszącej 40 zł.
Każdy, kto dokona wpłaty do 15 listopada, otrzyma bezpłatny bilet na koncert piosenki żeglarskiej „Złota Szekla”, który zaplanowano w piątek 15 listopada o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Tyszkiewicz, znany z zespołów „Krewni i znajomi Królika” oraz „Smugglers”.
Otwarcie regat nastąpi o godz. 10.00 na przystani w Pątnowie, zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Podsumowanie imprezy i wręczenie nagród odbędzie się w ośrodku „Portofino”. Na zakończenie zaplanowano wspólną zabawę.

Do 14 listopada można się zapisywać drogą mailową klubkzkwb@gmail.com; zgłoszenia będą przyjmowane także w przeddzień zawodów w godz. 12.00 -17.00 oraz w dniu regat od godz. 8.30. Więcej informacji na stronie www.kzkwb.konin.pl.

 

Dodaj komentarz