Konkursy i detronizacja

Karczmę Piwną gwarków konińskich rozpoczął tradycyjny skok przez skórę. Młode lisy, prowadzone przez lis majora, zostały przyjęte do górniczego stanu.
Po tej ceremonii Wysokie Prezydium, pod przewodnictwem Grzegorza Witkowskiego, zarządziło rozlanie złocistego trunku i rozpoczęcie zabawy.

Gwarkowie, podzieleni na biznesmenów i pracowników, brali udział w wielu konkursach. Był bieg z przeszkodami, podnoszenie kubka metodą dmuchania balonika czy drużynowa rywalizacja w nowej wersji kręgli. Specjalnemu egzaminowi poddano kierowników robót górniczych, którzy musieli zidentyfikować pracujące maszyny po wydawanych przez nie dźwiękach, co nie było łatwe.
Duże zaciekawienie wzbudził pokaz nowatorskich sposobów łączenia taśm ze znacznymi uszkodzeniami, zaproponowany przez Poltegor Instytut.

W tym roku zakończyło się wieloletnie panowanie Waldemara Kurzawy, nie udało mu się obronić swojego statusu. Nowym Królem Piwnym został Zbigniew Chojnacki, który – podobnie jak inni kandydaci – musiał wykazać się dobrym opanowaniem picia złocistego trunku z butelki, a nie tylko z kufla.

Prezes kopalni uroczyście ochrzcił nowych uczestników karczmy, piwo tym razem lało się obficie. Kontrapunkci sypali karami, nie oszczędzając ani gości, ani władz firmy. Oprócz tradycyjnych pieśni karczemnych kantorzy zarządzili odśpiewanie znanych przebojów z nowymi, nieco nostalgicznymi tekstami…
Imprezę przygotowało i przeprowadziło Koło Zakładowe SITG.   eg

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz