Urodzaj na wycieczki

Kierunek południe – tak można skwitować propozycje wycieczek przygotowane przez organizacje działające w kopalni Konin.

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Górników zaprasza do Pragi, wyjazd zaplanowano w dniach 17-19 kwietnia. Organizatorzy proponują obejrzenie najciekawszych miejsc w stolicy Czech, połączone z rejsem statkiem po Wełtawie. Zwiedzanie odbędzie się pod opieką przewodnika. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 28 lutego.

Tydzień później, od 23 do 26 kwietnia, można będzie podziwiać atrakcje Kotliny Kłodzkiej i jaskiń Morawskiego Krasu. Wycieczkę organizuje Koło Zakładowe Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, ale jest to propozycja dla wszystkich chętnych, nie tylko dla członków SITG. Zapisy przyjmowane są do 13 marca.

Z kolei celem wycieczki OM NSZZ „Solidarność” jest Budapeszt. Program zawiera zwiedzanie miasta, kolację przy muzyce cygańskiej i nocny rejs statkiem po Dunaju, a po drodze krótki pobyt w Bratysławie. Na wyjazd zaplanowany od 18 do 21 czerwca zapisywać się można do 21 lutego.

Z południowego szablonu wyłamało się Towarzystwo Turystyczne „Gwarek”, które w kwietniu, na rozpoczęcie sezonu, planuje jednodniowy wypad do Kłodawy, a pod koniec maja wycieczkę na Kaszuby i do Trójmiasta. Od maja do sierpnia zaprasza także na rowerowe rajdy z historią.
Więcej informacji na temat wycieczek znaleźć można na stronach organizatorów.       eg

 

Dodaj komentarz