Szukajcie nas w internecie

To hasło jest aktualne od 20 lat. W marcu 2000 roku pojawiła się strona internetowa kopalni Konin, przygotowana przez Dział Informatyki (ETO).
Naturalnie pierwsza wersja kopalnianej wizytówki nie przypominała dzisiejszej, możliwości narzędzi informatycznych i sprzętu komputerowego były znacznie mniejsze niż obecnie. Strona była więc prosta, a nawet – z dzisiejszego punktu widzenia – siermiężna.

Co można było tam znaleźć? Informacje na temat usług wykonywanych przez kopalnię i przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska, charakterystykę odkrywek i ośrodków wypoczynkowych, sylwetki członków zarządu, historię kopalni i opis tradycji górniczych, a także informacje o pracach zarządu Oddziału Poznańsko-Konińskiego SITG, bo i on podpiął się pod stronę kopalnianą.

Porządna firma powinna zaistnieć w internecie, zaoferować swoje możliwości. To sprawa prestiżu przedsiębiorstwa. Liczymy też na to, że za pośrednictwem internetu znajdziemy osoby zainteresowane ofertą handlową czy propozycjami ośrodków wypoczynkowych – powiedziała wówczas przedstawicielka Działu Informatyki, dodając: Zainteresowanie naszą stroną nie jest rewelacyjne, ale – biorąc pod uwagę specyfikę zakładu – wcale nie najgorsze. Przez miesiąc stronę odwiedziło 118 osób.

Cele zamieszczania w internecie informacji o firmie do dziś się nie zmieniły, ale z biegiem lat stronę stopniowo ulepszano i rozbudowywano, stawała się coraz ciekawsza graficznie, a półtora roku temu powstała jej nowa wersja. I tylko adres pozostał ten sam: www.kwbkonin.pl.      e

 

Dodaj komentarz