Krew niezmiernie potrzebna

W czasie pandemii krew potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek, tymczasem organizowanie zaplanowanych akcji krwiodawstwa napotyka spore trudności. Nie ominęły one regionalnego ruchu czerwonokrzyskiego i zrzeszonych w nim klubów HDK. Dlatego Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Koninie zwrócił się z prośbą o oddawanie krwi do każdego, kto może to zrobić.

Na apel już odpowiedzieli członkowie Międzyzakładowego Górniczego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy kopalni Konin. – Z prośbą o krew zwrócił się do nas nie tylko koniński oddział terenowy RCKiK, wszyscy zarejestrowani krwiodawcy otrzymali także apel ze strony RCKiK z Kalisza. Właśnie z kaliskim centrum mieliśmy przeprowadzić planowaną akcję w szkole górniczej 2 kwietnia, jednak w warunkach epidemii  było  to niewykonalne.  Dlatego członkowie  naszego  klubu  w miarę  możliwości  oddają  krew  odpowiadając  na wezwanie.  Ze swej  strony  także gorąco  apelujemy  do wszystkich,  którzy  są zdrowi  i mogą oddać  krew,  aby  to uczynili.  Krew  jest niezmiernie potrzeba.  Serdecznie zapraszamy – zachęca Andrzej Kłonica, prezes MGK HDK PCK im. św. Barbary.

Gdzie można oddać krew? Punkt krwiodawstwa, działający w konińskim szpitalu, został na czas epidemii przeniesiony  do kościoła  św. Maksymiliana Kolbe.  Jest  czynny  od poniedziałku do piątku  w godz.  7.30  –  12.30.
Każdy, kto chciałby oddać krew,  będzie mile widziany.  Trzeba być pełnoletnim  i zabrać dowód osobisty,  żadne dodatkowe formalności nie są wymagane.  Przed kościołem jest  informacja, jak wejść do punktu krwiodawstwa.    eg

 

Dodaj komentarz