Adrenalina na Malcie

Orlen Super Race to cykl wyścigów pojazdów terenowych, którego pierwsza runda została przeprowadzona na Kleczewskiej Malcie. Miejsce po odkrywce Jóźwin okazało się idealną lokalizacją dla takiej imprezy, na obszarze Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej organizatorzy mogli przygotować trudną technicznie, ale zróżnicowaną i malowniczą trasę, która bardzo się spodobała uczestnikom.

Wyścigi przeprowadzono od 19 do 21 czerwca, w deszczowy weekend, warunki były zatem trudne. Jednak to właśnie odpowiadało kierowcom quadów i samochodów specjalnych. – Przednia zabawa. Tor bardzo śliski, dużo wody, błota, jest wszystko to, co trzeba – powiedział jeden z zawodników, a przedstawiciel organizatora imprezy Krzysztof Biel stwierdził: Kleczew to jedno z najbardziej ulubionych miejsc w całym cyklu Orlen Super Race.

Do wyścigu zgłosiło się 77 załóg z Polski i Czech, była wśród nich jedna kobieta, kierująca quadem. Kierowcy rywalizowali w ośmiu klasach: Moto, Quad 2×4, Quad 4×4, SSV, SSV Turbo, Buggy, Sport i Supersport.
Na 6-kilometrowej pętli pojazdy zaliczały zarówno ostre zakręty, jak i długie proste, pozwalające rozpędzać się powyżej 100 km/h. Ekstremalne warunki sprawiły, że nie wszyscy ukończyli wyścig, było też kilka wywrotek, na szczęście bez poważnych konsekwencji. Nie zabrakło więc emocji i adrenaliny. Wyniki rywalizacji można znaleźć na stronie wyniki.motoresults.pl.
Nie były to pierwsze wyścigi w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej, w ubiegłym roku przeprowadzono tu czwartą rundę SJCAM Super Rally Cross-Country Puchar Can-Am.      e

Fot. AirFotoVideo

 

Dodaj komentarz