Wielka przeprowadzka

W ośrodku administracyjno-warsztatowym w Kleczewie zaszły ostatnio duże zmiany, dotyczą one biurowców A, D i B oraz budynku centrum szkoleniowego. W przeszłości naturalnie zdarzały się mniejsze lub większe roszady, ale takiej rewolucji jeszcze nie mieliśmy.

W największym stopniu zmiany dotknęły biurowiec A, dokąd przeprowadziły się władze PAK Górnictwo oraz kilka działów tej spółki, a także komórek organizacyjnych kopalni Konin.
Przeprowadzkę niemal w całości, poza jedną komórką, zorganizowaliśmy w sierpniu. Operacja zajęła cztery tygodnie. Przenosin działów kopalni nie udałoby się sprawnie przeprowadzić bez pomocy pracowników odkrywek. Dziękujemy za przychylność dyrektorowi ds. produkcji i naczelnemu inżynierowi górniczemu kopalni Konin oraz służbom górniczym za ich nieocenioną pomoc – mówi Krzysztof Wesołowski p.o. kierownika Działu Administracji.

Kto zatem obecnie pracuje w biurowcu A? Na parterze pozostała kancelaria, biuro zastępcy dyrektora ds. zarządzania zasobami ludzkimi oraz MPKZP. Pozostałe pomieszczenia zajęła spółka PAK Górnictwo. W najbliższych dniach na parter przeprowadzą się jeszcze kadry KWB Konin wraz z archiwum.

Na pierwszym piętrze w dawnych pomieszczeniach pozostali: dyrektor ds. produkcji, naczelny inżynier górniczy, główny inżynier inwestycji górniczych wraz z działem TTG, a także DS. Przeprowadził się tu zespół radców prawnych, Departament Nieruchomości oraz związki zawodowe: „Kadra”, „Ruch”, „Solidarność” i MZZG.

Natomiast na drugim piętrze jak dotąd mają swoje gabinety prezesi kopalni. Na miejscu pozostała również Sekcja Organizacji. Nowe pokoje zajmują dyrektor Departamentu ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi i dyrektor Departamentu Obsługi Władz Spółki.
W pozostałych pomieszczeniach rozlokowani zostali przedstawiciele PAK Górnictwo: prezes i członkowie zarządu, dyrektor finansowa, dyrektor handlowy, dyrektor transportu, biuro zarządu spółki, Dział Umów i Rozliczeń, Dział Sprzedaży, Dział Logistyki oraz BHP.

Zmiany można zauważyć również w pozostałych obiektach OAW Kleczew. Rekultywacja i szkody górnicze (formalnie włączone do Departamentu Ochrony Środowiska ZE PAK) przeprowadziły się do biurowca D. Tam również zorganizowano placówkę informatyków, obsługujących OAW Kleczew. Wkrótce opustoszeje centrum szkoleniowe i biurowiec B, które mają zostać przygotowane do sprzedaży. Szkolenia wrócą do dawnej siedziby w budynku warsztatów.         eg

Na zdjęciach biurowiec A  (1 – 4)  i biurowiec D  (5 – 6)  w czasie przeprowadzek

 

Dodaj komentarz