Głosować każdy może

Orkiestra Dęta PAK KWB Konin po raz drugi wystąpiła z projektem, który może otrzymać dofinansowanie w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Kapelmistrz Mirosław Pacześny i muzycy zespołu zaproponowali cykl koncertów dla Konina. Imprezy zostałyby zorganizowane w przestrzeni miejskiej, aby mogło ich posłuchać wielu mieszkańców. Przypomnijmy, że istniejąca już od 66 lat orkiestra górnicza, mimo że związana jest z kopalnią, zawsze chętnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta – stanowi oprawę muzyczną wielu uroczystości i występuje z lekkim repertuarem podczas imprez rozrywkowych. Warto kontynuować te tradycje.

Aby tak się stało, wystarczy poprzeć wniosek nr 42 w kategorii wniosków małych. Głosować może każdy mieszkaniec Konina bez względu na wiek czy zameldowanie. Można poprzeć 3 wnioski duże i 3 wnioski małe.
Głosowanie elektroniczne trwa do 20 września do godziny 16:00. Listę wniosków, instrukcję i przycisk do oddania głosu znajdziemy www.kbo.konin.pl.

Natomiast 20 września będzie można zagłosować w jednym z lokalnych punktów wyborczych. W tym roku mieszczą się one w: Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie ul. 3 Maja 1 i 3,
Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie ul. Dworcowa 13,
Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie ul. Fikusowa 8,
Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie ul. Łężyńska 9,
Szkole Podstawowej nr 8 w Koninie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24.

Lokale będą czynne od godziny 9:00 do 16:00.

Muzycy liczą na poparcie przez pracowników kopalni, spółki PAK Górnictwo oraz Zespołu Elektrowni PAK. Nie zawiedźmy ich!    eg

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz