Szanty w sieci

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties to prawdziwe święto pływającej braci, gromadzące co roku tysiące sympatyków żeglarskich pieśni w wydaniu klasycznym i nowoczesnym. Do Krakowa przyjeżdżają największe gwiazdy szant, ich koncertom towarzyszą liczne wystawy, spotkania i prezentacje.

W tym roku festiwalowi stuknęła czterdziestka. Jubileuszowa edycja imprezy, ze zrozumiałych względów, będzie miała wirtualny charakter i stosowne do okoliczności hasło – „W sieci”. Od 25 do 28 lutego wszystkie koncerty Shanties 2021 będą transmitowane na platformach YouTube i Facebook oraz Play Krakow, realizatorzy połączą się z wykonawcami w Krakowie oraz innych miastach w Polsce i na świecie.

Organizatorzy pragną, by mimo trudnych warunków dotrzeć do jak największej liczby miłośników piosenki żeglarskiej, dlatego udział we wszystkich koncertach  jest darmowy. Chętni mogą wspomóc festiwal i jego wykonawców datkami dowolnej wysokości wpłacanymi na konto Fundacji HALS z dopiskiem „Shanties”  PKO Bank Polski Kod BIC (Swift): BPKOPLPW 71 1020 2906 0000 1902 0114 5689  lub za pośrednictwem platformy zrzutka.pl.

Program festiwalu z przygotowano rozmachem. Rozpocznie go w czwartek 25 lutego koncert  „W portowej tawernie”, gdzie spotkają się mistrzynie i mistrzowie słonego słowa, czyli Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Waldemar Mieczkowski Band, Jerzy Porębski, Marek Szurawski i inni.
W piątek 26 lutego na muzyczny „Bezkres oceanu” zaproszą m. in. Cztery Refy, Mechanicy Szanty, Orkiestra Samanta, Stara Kuźnia, Znienacka Project, David Gallows – Pyrates.

Na sobotę zaplanowano koncert dla dzieci – na morską wyprawę zabierze je zespół Klang. A na dorosłych „W porcie, na kei” czekać będą: Banana Boat, Klang, Dair, Qftry, Ryczące Dwudziestki, Stary Szmugler i The Nierobbers.

Niedzielne spotkanie z najmłodszymi słuchaczami -„Rodzinne żeglowanie na wspomnień oceanie”- poprowadzi Zejman i Garkumpel.
Koncert finałowy „Na pokładach żaglowców” odbędzie się 28 lutego w dwóch miejscach, Krakowie i Gdyni, oddalonych od siebie o 617 km. Połączy je wielka wstęga żeglarskiej przyjaźni. Wystąpią m.in.: Atlantyda, EKT Gdynia, Formacja, Perły i Łotry, Trzy Majtki, Grzegorz Tyszkiewicz i Własny Port.
Zapraszamy! Dokładny program znaleźć można na stronie festiwalu.

 

Dodaj komentarz