GG 30 lat temu

Piłkarze „Górnika” przed sezonem

Trudno nie zniechęcić się do poziomu naszej piłki nożnej, a jednak po paromiesięcznej przerwie zaczyna nam jej brakować. Na szczęście dla wszystkich kibiców ruszyła I liga, a w tydzień po niej zaczynają się rozgrywki III ligi, gdzie drużyna „Górnika” uczestniczy w rozgrywkach makroregionu centralnego. (…)

Godzi się przypomnieć, że jeszcze po dziewięciu meczach „Górnik” zajmował w tabeli I miejsce wraz z drużyną „Terpolu” Sieradz, będąc jedynym zespołem w grupie bez porażki. Nastąpiło pewne samouspokojenie, do tego doszły kontuzje zawodników, złe ustawienie drużyny i w konsekwencji na koniec jesieni tylko IX miejsce. Kierownictwo klubu zdając sobie sprawę z takiego zakończenia rundy postanowiło w okresie przygotowania do wiosny stworzyć zawodnikom dobre warunki zmobilizowania się.

Drużyna seniorów w większości opierać się musi o własnych wychowanków, ponieważ środki materialne nie pozwalają na dokonywanie drogich dziś transferów. Młodzież ta to w większości synowie naszych pracowników, którzy uczestnicząc w treningach i meczach wypełniają wolny czas. (…) W styczniowym ogólnopolskim turnieju juniorów o Puchar Prezydenta m. Konina drużyny zajęły IV i V miejsce, a trampkarze (rocznik 1978) I miejsce w turnieju ogólnopolskim w Kutnie i III w Gnieźnie. Grupa z rocznika 1979 zajęła III miejsce w turnieju w Swarzędzu. Wyniki te świadczą o dobrym przygotowaniu młodzieży. Jest to również rezultat właściwych działań trenerów i instruktorów.

Dobrą pracę wykonała drużyna seniorów przygotowując się do sezonu w Koninie i Bydgoszczy. Rozegrała mecze sparingowe uzyskując zadowalające wyniki: z „Włókniarzem” Kalisz 2:0 i 1:0, z „Olimpią” 1:0, „Chemikiem” 1:4, „Elaną” 1:0, „Polonią” 1:0 , „Goplaną” 3:2 i z I-ligowym „Zawiszą” 3:1. Od stycznia br. roku drużyna ma nowego trenera Romana Komasę, znanego na pewno wszystkim sympatykom piłki.
W zespole „Górnika” występuje dwóch piłkarzy z białoruskiego klubu „Dniepr”. Dobra atmosfera w drużynie i fachowość trenera pozwalają mieć nadzieję, że zespół „Górnika” spróbuje podjąć walkę o zaszczytniejsze cele.

W. Lewandowski

„Głos Górnika” nr 5, 27 marca 1991 r.

 

Dodaj komentarz