Walka o tytuł mistrza spinningu

Spinningowe mistrzostwa Koła PZW nr 2 przy kopalni Konin w tym roku zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszą turę rozegrano 14 maja przy okazji turnieju otwarcia sezonu.

Pierwsze zawody od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, frekwencja więc dopisała. Dla niektórych to najważniejszy i najtrudniejszy turniej w całym cyklu, dla większości rywalizacja o mistrzostwo to dodatkowy bodziec mobilizujący. Nie dla wszystkich jednak Warta w Woli Podłężnej była łaskawa, co dziwi, ponieważ warunki były dobre. Pogoda optymalna, poziom wody zadowalający, ale niestety zabrakło tego najważniejszego – intensywnego żerowania ryb. Nie można powiedzieć, że nic się nie działo, ponieważ zwykle spinningiści są bardzo dobrze przygotowani i łatwo nie odpuszczają. Żeby znaleźć się na podium, trzeba było złowić kilka ryb. Jak się okazało, ta sztuka udała się tylko nielicznym; wśród złapanych ryb dominował okoń. Zwycięzcą pierwszych zawodów był Wiesław Kulig (950 g), przed Wiesławem Śramskim (920 g) i Stanisławem Harmacińskim (890 g).

Kolejne dwie tury mistrzostw odbyły się w czerwcu. W sobotę 18 czerwca spinningiści łowili na jeziorze Suszewo. Po odprawie, którą poprowadził kolega Paweł Krawczyk oraz sędzia główny kolega Henryk Kamiński, zawodnicy udali się w stronę akwenu na upatrzone i mało znane miejscówki. Ze względu na niski stan wody i jej słabą przejrzystość niemal wszyscy wędkarze przenieśli się na jezioro Mrówki. I to był dobry wybór, bo tu złowiono kilkanaście ładnych okoni. Kolega Stanisław Patrzykąt mógł się pochwalić pięknym okazem o długości 39 cm. Ci, którzy zostali na brzegach jeziora Suszewskiego, nie złowili ani jednej ryby.

Miejscem rywalizacji podczas III tury 25 czerwca była rzeka Warta w Lądzie. Tego dnia było bardzo upalnie i dlatego część zawodników kończyło łowienie dużo przed wyznaczonym czasem. Po czterogodzinnej walce uczestnicy powracali do punktu startowego. Trudne warunki pogodowe sprawiły, że sędzia Henryk Kamiński nie miał zbyt dużo pracy, bo ryb było niewiele.
Po podsumowaniu wyników okazało się, że Wiesław Kulig utrzymał pierwszą lokatę i zdobył tytuł mistrza spinningowego na rok 2016. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Chwiałkowski, a trzecie Stanisław Harmaciński.

Po zamknięciu połowów wszyscy zawodnicy spotkali się przy ognisku, aby przy pieczonej kiełbasce omówić trzy mistrzowskie tury. Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów dla zwycięzców ufundowanych przez firmę KIA Nowicki. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.
Zarząd Koła PZW nr 2 przy PAK KWB Konin gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim za udział w zawodach.                                                                                                                                 Paweł Krawczyk

Wyniki zawodów:
Seniorzy:
1. Kulig Wiesław                      9 pkt          2370 g
2. Chwiałkowski Andrzej      10 pkt        3300 g
3. Harmaciński Stanisław    12 pkt         1670 g
4. Łechtański Zbigniew         14 pkt        1780 g
5. Krawczyk Paweł                 14 pkt       1600 g
6. Śramski Wiesław               15 pkt         920 g
7. Patrzykąt Stanisław          17 pkt         860 g
8. Stolarski Tomasz              18 pkt         790 g
9. Markowska Marzena       21 pkt         700 g
10. Szkołut Piotr                   21 pkt          580 g

Juniorzy:
1. Cyferkowski Ernest     7 pkt       610 g
2. Białecki Kamil                9 pkt           0 g

Dodaj komentarz