Deszczowe piosenki

Konińska publiczność jest spragniona muzyki na żywo. Taki wniosek płynie z koncertu Orkiestry Dętej Kopalni Konin, która przypomniała przeboje Krzysztofa Krawczyka. Wydarzenie, które zorganizowało miasto Konin i Młodzieżowy Dom Kultury, miało miejsce 25 lipca, w dzień imienin bohatera koncertu.

Do parku im. Chopina, mimo niezbyt zachęcającej pogody, przyszło zaskakująco dużo ludzi. Pierwsza część koncertu upłynęła pod znakiem deszczu; opad nie był rzęsisty, ale odczuwalny. Słuchacze skryli się pod parasolami i drzewami, ale muzykom kapało z nieba na głowy, nuty i instrumenty. Mimo to brawurowo wykonali przeboje Krzysztofa Krawczyka. Usłyszeliśmy najsłynniejsze piosenki: „Za tobą pójdę jak na bal”, „Życia mała garść”, „Parostatek”, „Trudno tak” czy „Jak minął dzień”. Część z nich zaśpiewał Sławek Pilarski.

Piosenki Krawczyka, melodyjne i powszechnie znane, dobrze zabrzmiały w plenerze. W takt wielu z nich poruszały się głowy i stopy, a jeden ze słuchaczy nawet ruszył do tańca.

Kapelmistrz górniczej orkiestry, Mirosław Pacześny, zapowiadał kilka miesięcy temu, że w tym roku zespół zamierza występować w plenerze dla szerszej publiczności. Lipcowy koncert pokazał, że to właściwy kierunek. Czekamy na kolejne muzyczne spotkania.              e

Fragment koncertu: https://fb.watch/v/3xl9mvtuH/

Dodaj komentarz