Zemsta w sobotę, miód w niedzielę

Nadchodzi czas zemsty i chwały – głosi Muzeum Okręgowe w Koninie, które jak co roku w połowie wakacji zaprasza do Skansenu Archeologicznego w Mrówkach. W sobotę 7 sierpnia zaroi się tam od średniowiecznych wojów i pięknych niewiast. „Zemsta Słowian” to kolejna odsłona spotkań animowanych przez rekonstruktorów ze zgromadzenia Wojowie Grodu Tura. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie zemsta – trzeba zatem przygotować się wielkie emocje! W programie spotkania:
14.00 – 15.00 – zwiedzanie wystawy „Rodzina i dziecko w średniowieczu”
15.30 – 16.00 – inscenizacja „Zemsta Słowian”
16.00 – 18.00 – zabawy słowiańskie.
Wstęp płatny, bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł.

Dzień później, w niedzielę 8 sierpnia, Muzeum Okręgowe włączy się w obchody międzynarodowego święta pszczołowatych. Zaprasza do skansenu etnograficznego na wspólne celebrowanie Wielkiego Dnia Pszczół, gwarantując moc wrażeń i najsłodszą zabawę w okolicy.
Przygotowano szereg atrakcji: warsztaty plastyczne, grę terenową, kiermasz rękodzieła, spacer szlakiem roślin miododajnych, stoiska edukacyjne i promocyjne oraz wystawę makrofotografii przyrodniczej. Będą też domowe pyszności i oczywiście bohaterki święta, czyli pszczoły z pasieki w Kamienicy.
Impreza potrwa od 14.00 do 18.00, wstęp bezpłatny.

 

Dodaj komentarz