GG 30 lat temu

Choinka, narty i dancing
Ponad 8 tysięcy paczek przygotował Dział Spraw Socjalnych dla dzieci pracowników, emerytów i rencistów kopalni. Paczki noworoczne (każda o wartości 120 tys. zł) zawierały przede wszystkim słodycze. Sprawnie przebiegało wydawanie upominków w ośrodku sportowym.

***
Bardzo podobała się dzieciom karnawałowo-noworoczna rewia z Mikołajem, którą grano w sali widowiskowej „Oskardu” 12 razy. Na każdym przedstawieniu widownia wypełniona była całkowicie, łatwo więc policzyć, że w imprezie uczestniczyło kilka tysięcy dzieci. Maluchy wspólnie z Mikołajem śpiewały, klaskały, tańczyły na scenie i … krzyczały na całe gardło.

***
Atrakcyjnie przedstawia się zimowa oferta wypoczynku zaproponowana przez AS. Dzieci wysłać można na zimowisko do Iwonicza Zdroju (pojedzie tam 68 uczestników) lub na jeden z dwóch turnusów do Białego Dunajca, gdzie przygotowano w sumie 84 miejsca. Dla młodzieży AS organizuje obóz narciarski w Niemczech, w Kligenthal, obliczony na 28 osób. Zgłoszenia wszystkich chętnych na zimowiska zostały przyjęte.

***
Bardzo wielu chętnych zgłosiło się na zimowe wczasy. Najwięcej osób wypoczywać chce w Kudowie Zdroju, w hotelu „Kosmos”, który 92 gościom z kopalni proponuje oprócz standardowych wygód także dodatkowe atrakcje: codzienny dancing, bliższe i dalsze wycieczki autokarowe, basen za granicą, saunę i solarium. Chętnych jest tak wielu, że Dział Spraw Socjalnych postanowił zorganizować dodatkowy turnus zimowy oraz wczasy świąteczne w kwietniu.
Zwiększono też ilość miejsc na turnusie w Zakopanem – pojedzie tam 47 uczestników. A z 14-dniowego wypoczynku rodzinnego w Poroninie skorzysta 16 osób.

***
Ożywiona praca działu AS doczekała się pochwały w prasie. „Gazeta Poznańska” z 8 stycznia podkreśla, że w dziedzinie działalności socjalnej KWB korzystnie wyróżnia się spośród innych przedsiębiorstw województwa.

„Głos Górnika” nr 18,   18 stycznia 1992 r.

Fot. archiwum

 

Dodaj komentarz