Potrójny jubileusz WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie zbiegł się dwoma innymi jubileuszami. Piętnaście lat temu rondo w pobliżu Galerii Nad Jeziorem otrzymało imię WOŚP, a pięć lat później, podczas dwudziestego finału, stanął tam głaz pochodzący z odkrywki Jóźwin, który przekazała orkiestrze kopalnia Konin. Firma na własny koszt przetransportowała i posadowiła kamień.

Rondo jest tradycyjnym miejscem happeningów organizowanych podczas kolejnych finałów WOŚP. Tak było i w tym roku, choć pogoda wyjątkowo nie sprzyjała imprezom plenerowym, przez większość dnia padało i wiał huraganowy wiatr. Mimo to wolontariusze zbierali datki, odbyły się licytacje i imprezy sportowe. Wśród nich turniej piłkarski Gramy Razem Dla WOŚP. Jedną z 16 drużyn był zespół o nazwie Kibice Górnika Konin.

W Turku także pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, którzy musieli odwołać część zaplanowanych wydarzeń. Ale zgodnie z tradycją przeprowadzono licytację. Jedną z jej atrakcji było niewątpliwie wyburzenie chłodni w Elektrowni Adamów. Znalazł się amator, który możliwość przyciśnięcia guzika uruchamiającego wybuch zapłacił 3 333zł.    e

Na zdjęciu koniński finał WOŚP dziesięć lat temu, fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz