Sezon nawigacyjny otwarty

W sobotę 4 czerwca na przystani naszego klubu w Pątnowie odbyło się otwarcie sezonu 2022 połączone z festynem.

Pogodny poranek zapowiadał zapowiadał udaną imprezę… Około godz. 11-tej komandor klubu Tomasz Piasecki wraz z prezesem KnOZŻ Romanem Latanowiczem przywitali wszystkich przybyłych gości, wśród których był wicestarosta koniński Władysław Kocaj, wiceprezydent Konina Witold Nowak oraz Ewa Kulczyńska, dyrektor MOSiR.

Imprezę rozpoczęło wręczenie odznak honorowych „Zasłużony dla Turystyki” nadanych przez ministra sportu i turystyki. Otrzymali je: Jan Pietrzyk, Bronisław Kamiński oraz Andrzej Mrówczyński. Odznaki wręczył wicestarosta koniński Władysław Kocaj. Komandor odczytał zasługi odznaczonych – wszyscy dobrze je  znamy.

Do pocztu sztandarowego komandor poprosił Tomasza Cieślaka z Firmy Budowlanej Spiglak, Grzegorza Badyniaka reprezentującego Elektroinstalatorstwo, Marcina Sikorskiego, przedstawiciela Auto-Maro Hydraulika, oraz Ryszarda Lewickiego z firmy Gebarit. Dobór osób nie był przypadkowy, to dzięki nim początek zmian na przystani przebiegł pomyślnie. Sanitariaty pierwszego budynku, postawionego w miejscu starego hangaru, już działają i będą służyć żeglarzom już w tym sezonie.

Po ceremonii wręczenia miała odbyć się parada jachtów, jednak brak wiatru uniemożliwił zrealizowanie zamierzeń. Tylko nieliczne łódki klubowe i prywatne zdecydowały się na wypłynięcie i postawienie żagli, większość jednak wspomagała się silnikami… Około godziny 14-tej na przystań podjechała grochówka, smaczna jak zwykle i właściwie na tym zakończona została impreza. Szkoda, że brak wiatru nie pozwolił na jej przeprowadzenie zgodnie z planem.

Klub Żeglarski KWB Konin

Fot. KŻ

 

Dodaj komentarz