Zaklinanie wiatru

Sobota 20 sierpnia była kolejnym upalnym dniem tego lata. Właśnie wtedy wyznaczono termin corocznych Regat o Puchar Komandora, organizowanych na Jeziorze Pątnowskim przez Klub Żeglarski przy KWB Konin.

Pogoda niestety nie sprzyjała żeglarzom. Było gorąco i prawie bezwietrznie, a mimo to do zawodów zgłosiło się ponad 20 załóg, rywalizujących w kilku klasach.

Około godziny 11 komandor klubu Tomasz Piasecki przywitał wszystkich wytrwałych i odpornych na upał, zebranych na klubowej przystani. Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli władz miasta i okręgu żeglarskiego – reprezentowali je zastępca prezydenta Konina Witold Nowak oraz prezes KnOZŻ Roman Latanowicz.

W czasie otwarcia imprezy wiatr zdążył zmienić kierunek i trzeba było dostosować trasę do nowych warunków, co opóźniło trochę start do regat. Mimo słabego powiewu udało się przeprowadzić wszystkie trzy zaplanowane wyścigi z przerwą na tradycyjną grochówkę po pierwszym biegu.

Oto wyniki regat:
Turystyczna I
1. Ryszard Lewicki – Pasja
2. Piotr Paluszyński – Proxima
3. Sebastian Zaradzki – Dziewczyna Bonda

Turystyczna II
1. Stanisław Wapniarski – PZN103
2. Jacek Olejniczak – POL550
3. Tomasz Piasecki – PZN028

Turystyczna III
1. Andrzej Kuberski – Wiktoria
2. Paweł Czajkowski – Jolka
3. Krzysztof Bandowski – Catharina 084

Open
1. Rafał Wrzesiński – POL6566
2. Julia Lewandowska – POL135
3. Kacper Chmielewski – G 1828

Optimist
1. Xawery Czechowski
2. Jaremi Czechowski
3. Adam Zaradzki

Laser
1. Paweł Gajdziński
2. Franciszek Kasiorek

Puchar Prezesa KnOZŻ dla sternika najstarszej łódki startującej w regatach otrzymała Magdalena Tomczyk. Natomiast główne trofeum – Puchar Komandora górniczego klubu – przypadł sternikowi najliczniejszej klasy turystycznej, otrzymał go Andrzej Kuberski, zwycięzca klasy T2.       kż

fot. KŻ

 

Dodaj komentarz