Zagłosuj na „Orkiestrę dla mieszkańców Konina”

Trwa głosowanie w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mają do wyboru 12 dużych projektów i 56 małych. Wśród tych ostatnich jest propozycja koncertów plenerowych zgłoszona przez Mirosława Pacześnego, kapelmistrza górniczej orkiestry.

Muzycy zespołu proponują  zorganizowanie  trzech przedsięwzięć artystycznych,  które wzbogacą  ofertę kulturalną miasta  oraz stworzą warunki  do integracji i  atrakcyjnego spędzania czasu wolnego  przez  mieszkańców  Konina  i  okolic.  Koncerty  mogłyb y się  odbyć  w  miejscach  ogólnodostępnych:  w Parku Chopina,  nad jeziorkiem Zatorze  oraz w niecce przy amfiteatrze.

Orkiestra Dęta PAK KWB Konin  to 46-osobowy zespół  z ogromnym doświadczeniem,  uczestniczący w życiu kulturalnym  miasta, powiatu i kraju już od 68 lat.  Ma bogaty i zróżnicowany repertuar  trafiający w gusta różnych odbiorców,  potrafi stworzyć widowiska  przyciągające rzesze widzów.  Prezentowany przez orkiestrę program artystyczny  jest mieszanką klasycznych i standardowych utworów  oraz hitów współczesnej muzyki rozrywkowej.  W swoich  artystycznych działaniach  nie zapomina również o najmłodszych,  starając się,  by w dobie muzyki elektronicznej  dzieci i młodzież  dostrzegły korzyści  i przyjemność  kontaktu  z muzyką instrumentalną  wykonywaną na żywo.

„Orkiestra dla mieszkańców Konina” ma numer 52 na liście projektów małych.  Poprzyj go!
Jak to zrobić?  Głosowanie internetowe trwa  do 18 września 2022 r. do godziny 16.00,  kiedy zamknięte zostaną lokalne punkty wyborcze.
Głosowanie tradycyjne odbędzie się  w czterech lokalach  w niedzielę 18 września w godzinach 9.00 – 16.00.  Lokalne Punkty Wyborcze znajdować się będą w:
– Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie,   ul. 3 Maja 1-3,
– Konińskim Domu Kultury,   pl. Niepodległości 1,
– Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie,   ul. Fikusowa 8,
– Szkole Podstawowej nr 10 w Koninie,   ul. Leopolda Staffa 5.
Instrukcję do głosowania i przycisk do oddania głosu można znaleźć na stronie internetowej kbo.konin.pl

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz