GG 30 lat temu

Szczęśliwa trzynastka
Na szczęście trzeba zapracować. Tak mogą powiedzieć muzycy, członkowie kopalnianej orkiestry dętej. Trzynastego września uczestniczyła ona w Turnieju Orkiestr Dętych o nagrodę „Złotego Rogu”, jaki odbył się w Grodzisku Wielkopolskim.

Nasi muzycy musieli stoczyć trudny pojedynek z doskonałymi zespołami z Grodziska, Rudy Śląskiej, Poznania i Kalisza. Reprezentowały one bardzo wysoki poziom artystyczny, stąd tym większa duma naszych kolegów ze zdobycia najwyższej nagrody – „Złotego Rogu”.

Orkiestra (licząca 49 muzyków) wykonała następujące utwory: marsz „Herkules”, wiązankę popularnych przebojów światowych, krakowiaka „Za murami Krakowa”, „Marzenie trąbki”, „Original dixieland concerto” oraz marsz z filmu „Cyrk”.

Repertuar przygotował i orkiestrę sprawnie poprowadził kapelmistrz – kierownik muzyczny mgr Wojciech Jankowski. On też powiedział redakcji: Nasz sukces to intensywna, długa i trudna praca całej orkiestry, a tak wspaniałego wyniku nie byłoby bez zrozumienia i dużej koleżeńskiej pomocy udzielonej nam przez kierowników oddziałów, w których pracują muzycy. Serdecznie dziękuję im za to.

Kapelmistrz poinformował również o koncertach planowanych na 6, 8 i 9 października. Orkiestra da pokaz muzyczny na przełomie I i II zmiany w miejscach największego skupiska załogi, to jest na placach zajazdowych autobusów. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

„Głos Górnika” nr 31,    30 września 1992 r.

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz