Regaty tuż, tuż

Sobota 19 listopada będzie dniem, kiedy konińscy żeglarze uczczą Barbórkę. Organizatorzy imprezy zapraszają do rywalizacji na Jeziorze Pątnowskim.

XXVIII Zimowe Regaty Barbórkowe przygotowuje, jak zwykle, Klub Żeglarski przy KWB Konin. W tym roku przewidziano zawody w klasach: omega sport, omega standard, turystyczna T1, T2 i T3, open, optimist oraz RS-21. Warunkiem przeprowadzenia regat w danej klasie jest zgłoszenie co najmniej trzech załóg. Zawody są zaliczane do Grand Prix Jezior Konińskich.

W imprezie mogą uczestniczyć wszyscy chętni posiadający co najmniej stopień żeglarza jachtowego. Wpisowe wynosi 70 zł dla dorosłych i 35 zł dla młodzieży.

Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze regat w dniu imprezy od godz. 8.30 do 9.45. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00, odprawę sterników zaplanowano na 10.15, a start do pierwszego z pięciu wyścigów około godz. 11.00. Rywalizację zakończy ogłoszenie wyników, poczęstunek i wręczenie nagród.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie w zależności od warunków atmosferycznych oraz decyzji komisji regatowej.

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz