GG 30 lat temu

W skrócie

 „Zakończono wodociągowanie gminy Kleczew. Przyłącza znajdują się w każdym gospodarstwie. W gminie jest 2500 odbiorców wody. Nikt nie ukrywa, że duży udział w przedsięwzięciu miała kopalnia „Konin”, która prowadząc działalność górniczą osusza teren i następnie w ramach usuwania szkód buduje wodociągi.”   (Gazeta Poznańska,  22-23 maja)

 Planowany przez Zakład Transportu na 27 maja przetarg na sprzedaż czterech autosanów  H9-21 został przez organizatorów odwołany.

 ”Pomyśl o przyszłości! Kup już dziś!” takim sloganem reklamowym Dział Handlowy kopalni zachęca do kupna „taniego, wydajnego i znakomitego jakościowo sortowanego węgla brunatnego”. Reklama ogłaszana jest w programie konińskiego radia RRM.

 Na tegoroczne wczasy do Kołobrzegu zgłosiło się 1622 chętnych, więcej niż wynoszą nasze możliwości. Międzyzwiązkowa  Komisja Socjalna, po dwóch dniach pracy i po szczegółowym rozpatrzeniu wniosków, przydzieliła 1230 skierowań wczasowych. Otrzymali je pracownicy o najdłuższym stażu i najdłuższym okresie niekorzystania z dofinansowań do wypoczynku.

Licznej grupie zawiedzionych Dział Spraw Socjalnych proponuje równie atrakcyjny wypoczynek nad morzem w pensjonacie „Róża Wiatrów” w Jarosławcu. Może w nim przebywać 60 wczasowiczów, koszt pobytu wynosi  2 000 000 zł.

♦ Od 17 maja przebywa w naszym przedsiębiorstwie czteroosobowa grupa Kanadyjczyków, studentów uniwersytetu w St. John. Podczas sześciotygodniowego pobytu przybysze zza oceanu zamierzają poznać funkcjonowanie i strukturę kopalni. Zebrane materiały posłużą im do napisania pracy. Do tej pory zapoznali się z działalnością Warsztatów Naprawczych, Zakładu Transportu i odkrywki „Jóźwin”. Zaplanowano im także spotkanie z przedstawicielami rady pracowniczej i związków zawodowych.

 „Głos Górnika” nr 42,  2 czerwca  1993 r.

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz