Kto zdobędzie Puchar Komandora?

Klub Żeglarski  przy KWB Konin  zaprasza na  doroczne  Regaty o  Puchar Komandora,  które odbędą się  w sobotę  19 sierpnia  na Jeziorze  Pątnowskim.

W tym roku  żeglarze będą  rywalizować  w klasach:  omega,  turystyczna T1,  turystyczna T2,  turystyczna T3  oraz open.  Warunkiem  przeprowadzenia regat  w danej klasie  jest zgłoszenie  co najmniej  trzech załóg.  Szczegóły w  instrukcji żeglugi.  Impreza  jest zaliczana  do Grand Prix  Jezior Konińskich.

W regatach  mogą uczestniczyć  zawodnicy  posiadający  odpowiednie uprawnienia  – co najmniej  patent żeglarza  jachtowego.  Obowiązuje  opłata konsumpcyjna,  która wynosi  30 zł dla  osoby dorosłej  i 20 zł dla  młodzieży.

Zgłoszenia  przyjmowane będą  w dniu regat  w biurze zawodów  na przystani  klubowej  w Pątnowie  od godz.  9.00 do 10.45.  Otwarcie imprezy  nastąpi  o godz.11,  odprawa sterników  o 11.15,  a przewidywany  start do pierwszego  wyścigu  o 11.30.  Ogłoszenie wyników  zaplanowano  na godzinę 17.00.  Później organizatorzy  zapraszają na spotkanie  integracyjne  i wspólne  śpiewanie szant.    e

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz