Nie ma fal

Żeglarze zdecydowanie wolą wiatr od słońca, ale niestety w dniu Regat o Puchar Komandora, organizowanych przez Klub Żeglarski przy KWB Konin, słońca było aż nadto, za to wiatru jak na lekarstwo. Zresztą nie po raz pierwszy – zawody rozgrywane w drugiej połowie sierpnia czasem odbywają się przy niesprzyjającej żeglowaniu pogodzie.

Tak było i tym razem. W upalną sobotę 19 sierpnia słońce grzało niemiłosiernie, a wiatr był minimalny. Dlatego regaty rozpoczęły się z opóźnieniem – wtedy, gdy lekki powiew umożliwił start do wyścigu.

Do rywalizacji na Jeziorze Pątnowskim stanęły 33 załogi z Konina i okolic, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz z Grecji. Żeglarze startowali w ośmiu klasach. W klasie 470 zwyciężył Dariusz Lewandowski, w klasie laser Szymon Woźniak, w klasie omega Maciej Hetke, w klasie open Piotr Woźniak, w klasie optimist Jeremi Czechowski, w klasie T1 Szymon Wróbel, w klasie T2 Rafał Wrzesiński, a w klasie T3 Bogdan Andrzejewski.

Podczas zawodów można było przyjrzeć się budowie nowej siedziby klubu oraz mariny dla jachtów. Widać spory postęp, choć do zakończenia inwestycji jeszcze daleko. Jak podkreślił komandor Tomasz Piasecki, nadal potrzebne są pieniądze. Nowe obiekty służyć będą wszystkim żeglarzom pływającym po pątnowskim akwenie, zatem na zakończenie prac z niecierpliwością czekają nie tylko członkowie klubu.    e

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz