Wielki Dzień Pszczół – drugie podejście  

Zaplanowane przez Muzeum Okręgowe w Koninie najsłodsze wydarzenie tego lata – Wielki Dzień Pszczół – nie odbyło się w zaplanowanym terminie. A to za sprawą burzliwej pogody, która uniemożliwiła spotkanie w skansenie etnograficznym. 

Święto przesunięto o miesiąc – odbędzie się 3 września. Ale program pozostał niezmieniony. Przypomnijmy, jakie atrakcje czekają na starszych i młodszych miodożerców.

Dla dzieci: miododajna gra terenowa, animacje ze Stowarzyszeniem Trzech Pokoleń, spacer szlakiem roślin miododajnych, warsztaty tworzenia domków dla owadów, dzieciaki-sadzeniaki z Leroy Merlin i czytelnia pod chmurką z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej.

Dla dorosłych: wykłady „Wróćmy do bioróżnorodności. Jakie zioła i kwiaty powinny znaleźć się w naszych ogrodach, abyśmy przyciągnęli do nich zapylacze?” oraz „Ekoprzestrzeń z MPEC Konin”, a także prezentacja Fundacji Pszczoła Musi Być.   

Dla wszystkich: giełda sadzonek roślin miododajnych oraz kiermasz, na którym znajdziemy autorską biżuterię z suszonymi roślinami, prace rzeźbiarza Piotra Staszaka, rękodzieło artystyczne Aliny Kuźmińskiej, lawendę licheńską i chleb wiejski z Kalisza.  

Zaprezentują się też pszczelarze, na domowe pyszności zaprosi Koło Gospodyń Wiejskich Rudzica Babiniec. A amatorzy oryginalnych strojów mogą wziąć udział w konkursie na najpiękniejsze pszczele przebranie.

Zapraszamy w niedzielę 3 sierpnia w godzinach 14.00-19.00. Wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz