Zdobycie Kołobrzegu

W grudniu wielce satysfakcjonująca wieść dotarła do nas z Kołobrzegu – siatkarze kopalni Konin wygrali turniej Verano Cup. Udało im się dokonać tej sztuki po raz trzeci.

Turniej rozegrany został 5 grudnia w kołobrzeskiej hali Millenium. Impreza odbywa się cyklicznie, nosi oficjalną nazwę Międzynarodowy Turniej Barbórkowy Old Boys Verano Cup, a główne trofeum stanowi puchar prezesa CZiR Verano.
Drużyna KWB Konin jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii tych zawodów – na 13 edycji, nie była na podium tylko dwa razy. W poprzednim roku nasi siatkarze zajęli trzecie miejsce, a tym razem spisali się jeszcze lepiej wygrywając turniej.
W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny, poza kopalnią Konin i gospodarzami, czyli ośrodkiem Verano, grały jeszcze zespoły Morsów i Kaziuków.

Zastosowano system każdy z każdym, nasi siatkarze pierwszy mecz rozegrali z drużyną gospodarzy. – Od razu trafiliśmy na najtrudniejszego przeciwnika, ale wygraliśmy to spotkanie 2:1. Koledzy z Kołobrzegu byli zdecydowanie młodsi od nas, więc gra była ostra. Pierwszy set wygraliśmy, drugi przegraliśmy i w tie-breaku wygraliśmy do 13, więc cały mecz okazał się dla nas zwycięski. Dalsze spotkania poszły gładko, spokojnie, paroma punktami pokonaliśmy drużynę Morsów 2:0, a potem Kaziuki także 2:0. Im dłużej trwał turniej, tym lepiej się czuliśmy – opowiada Janusz Michalak, kierownik drużyny. Zatem trzynastka okazała się szczęśliwa i Kołobrzeg został zdobyty.
Drugie miejsce zajęła drużyna Verano, na trzecim miejscu znalazły się Morsy, a na czwartym Kaziuki.
W drużynie reprezentującej kopalnię Konin grali: Janusz Michalak, Zbigniew Chojnacki (obaj z KWB Konin), Wiesław Intrys (kapitan i rozgrywający, który doprowadził zespół do zwycięstwa, pracownik spółki EIS), Zbigniew Borczyński (EIS), Kuba i Agata Intrys, Jarosław Falkowski (Aquakon), Witold Powidzki (EIS) i emerytowany pracownik kopalni Józef Walczak.
Zespół KWB Konin dobrze zapisał się w historii imprezy, tym razem zwrócono także uwagę na Agatę Intrys, która została najbardziej intensywnie grającym zawodnikiem. – Agatę wypożyczaliśmy innym drużynom, zagrała dwa mecze z nami, wystąpiła też z grupą Morsów i z drużyną Kaziuków. Otrzymała specjalną nagrodę za najbardziej intensywne granie – mówi Janusz Michalak i dodaje: Impreza jak zwykle była bardzo dobrze przygotowana. Zawsze towarzyszy jej miła, sympatyczna, wręcz rodzinna atmosfera, nigdy nie ma kłótni o sporną piłkę. Spotykamy się z zaprzyjaźnionymi drużynami, więc wszyscy chętnie jeżdżą na turniej barbórkowy do Kołobrzegu.
W imieniu zawodników dziękujemy zarządom spółek PAK KWB Konin oraz Aquakon za umożliwienie wyjazdu na zawody. A siatkarzom gratulujemy zwycięstwa.

Na grupowym zdjęciu stoją od lewej: Agata Intrys, Zbigniew Borczyński, Zbigniew Chojnacki, Jarosław Falkowski, Witold Powidzki, Wiesław Intrys i Kuba Intrys. Z przodu Józef Walczak i Janusz Michalak.
Na kolejnych fotografiach drużyna kopalni gra z Kaziukami. Puchar z rąk Ryszarda Woźniaka, prezesa CZiR Verano, odbiera kapitan zespołu Wiesław Intrys.

eg

Fot. Zbigniew Borczyński

Dodaj komentarz