Kopalnia orkiestrze

Wielka  Orkiestra  Świątecznej  Pomocy  od 20 lat  płynnie  i  gładko  gra  w Koninie.  Ale nie  zawsze  tak było,   wcześniejsze  finały  nie przebiegały  bezkolizyjnie.  Możemy  o tym  przeczytać  w 144  numerze  „Głosu Górnika”  z  20 stycznia  2004 roku.  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku 11 stycznia.   Po raz pierwszy od lat koniński finał obył się bez podziałów  – wielka w tym zasługa Górniczego Domu Kultury „Oskard” i jego szefowej Justyny Kałużyńskiej, która koordynowała działania orkiestry w naszym mieście. Do wspólnej zabawy i pomocy dzieciom przyłączyły się wszystkie konińskie media oraz wiele firm.  Była wśród nich oczywiście KWB „Konin”, która ufundowała największa atrakcje imprezy: 20-tonowy głaz nazwany imieniem „Mieczysław”, wydobyty na odkrywce Kazimierz. Sprzedaż kamienia stała się najbardziej emocjonującym momentem licytacji. Głaz kupiła za 16 tysięcy złotych Grupa Konimpex. Jest to zatem najdroższy kamień wydobyty przez kopalnię.

Koncert WOŚP odbył się w hali „Rondo”. Wystąpiły zespoły rockowe, popowe i jazzowe, śpiewające i tańczące dzieci, były też pokazy sportowe i wystawa plastyczna. Imprezę zakończyło tradycyjne światełko do nieba.

Bardzo się cieszymy, że orkiestra zagrała jednym potężnym głosem i że największą atrakcją okazał się głaz przywieziony z odkrywki – nie spodziewaliśmy się, że uda się go sprzedać za tak fantastyczną cenę. Udany XII Finał to zasługa wszystkich wolontariuszy, wszystkich, którzy nam pomagali przy organizacji, a szczególnie pracowników GDK „Oskard”, którzy pracując społecznie poświęcili orkiestrze wiele czasu – powiedziała Justyna Kałużyńska.

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz