Zdążyli przed deszczem

Konińscy żeglarze rozpoczęli nowy sezon nawigacyjny. Wodniacy i ich goście spotkali się na przystani w Pątnowie 18 maja.

Miejsce wybrano nieprzypadkowo, bowiem wydarzenie przygotowały wspólnie dwa kluby: KŻ przy KWB Konin, gospodarz obiektu, oraz KŻ Bryza. Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęto od wciągnięcia bandery na maszt. Obserwowali to  żeglarze i ich goście, wśród których był prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Pierwsze w tym roku regaty otworzył Roman Latanowicz, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Przystąpiło do nich 28 jachtów i 62 żeglarzy, rywalizujących w  ośmiu klasach.

Pogoda nie zawiodła. Co prawda, prognozy zapowiadały opady, ale deszcz uprzejmie zaczekał do zakończenia regat. Dzięki temu sędzia Andrzej Mrówczyński mógł przeprowadzić zaplanowane wyścigi.

W regatach zwyciężyli: w klasie omega sport Mateusz Szczepaniak, Marta Przybylska i Renata Balcerzak, w klasie T1 Sebastian Zaradzki i Paweł Ordan, w klasie T2 Stanisław Wapniarski i Roman Latanowicz, w klasie T3 Andrzej Kuberski, Dariusz Lenartowski i Adam Kaczmarek, w klasie optimist Aleksander Wrzesiński, w klasie laser Hanna Olejniczak, w klasie 470 Maciej Lewandowski, a w klasie open Franciszek Kasiorek.

KŻ przy KWB Konin zaprasza na kolejną imprezę w Pątnowie. Będzie to klubowe otwarcie sezonu, które zaplanowano na sobotę 15 czerwca.

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz