Niedziela z Gosławem

To będzie prawdziwa przygoda. Zapraszamy na rajd rowerowy „Śladami słonia leśnego”. Impreza odbędzie się w niedzielę 23 czerwca.

Start o godz. 10.00 spod wieży ciśnień w Koninie, meta w Muzeum Okręgowym w Gosławicach. Po drodze przystanek na grochówkę w mateczniku słonia na Kleczewskiej Malcie. Na trasie organizatorzy (muzeum oraz KTR „CIKLO” PTTK w Koninie) przygotują specjalne punkty informacyjne, gdzie można będzie poznać ciekawostki o słoniach leśnych i historii naszego regionu. Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkową przypinkę, a na mecie czekać będą liczne atrakcje związane z imprezą „Święto Jana, święto Janki”.

Zapisy przyjmowane są do 19 czerwca. Można zadzwonić pod numer tel. 63 242 75 99, wew. 12  lub 513  616 358 albo wysłać zgłoszenie na adres monika.marciniak@muzeum.com.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Tego samego dnia – 23 czerwca – muzeum zaprasza na warsztaty tworzenia maskotek „Milusiński Gosław”.  To propozycja dla dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich rodziców.

Najpierw uczestnicy zwiedzą wystawę poświęconą Gosławowi, a następnie zaprojektują i wykonają maskotkę słonia leśnego. Każda para (rodzic plus dziecko) będzie mieć do  dyspozycji  niezbędne materiały plastyczne, pasmanteryjne oraz tkaniny.

Wszystkie prace zostaną sfotografowane i wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą maskotkę słonia, ogłoszonym na profilu FB muzeum. Wyboru zwycięzcy dokonają internauci. Maskotki zostaną zaprezentowane na wystawie w sierpniu podczas Światowego Dnia Słonia. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia, a po jej zamknięciu prace zostaną zwrócone autorom.

Zapisy chętnych na bezpłatne warsztaty przyjmowane są pod numerem tel. 63 242 75 99, wew. 12, 11 lub 513 616 358.  Zapraszamy!

Niedziela z Gosławem

Dodaj komentarz