Wrześniowa akcja krwiodawstwa

W piątek 16 września odbyła się kolejna akcja poboru krwi, organizowana przez klub krwiodawców im. św. Barbary przy PAK KWB Konin S.A. To już trzecia akcja w tym roku. Jak zwykle odbyła się w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Obsługiwała nas ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.
Podczas akcji 54 osoby oddały łącznie 24.300 ml krwi pełnej. W związku ze zmianą przepisów wszystkie osoby, które się stawiły na akcji i chciały oddać pierwszy raz krew, niestety nie mogły tego zrobić. Zostały zakwalifikowane jako kandydaci na krwiodawców i pierwszy raz będą mogli oddać krew po przebadaniu próbek, które zostały od nich pobrane. Badania trwają około 3 tygodni. Takich osób było ponad trzydzieści, głównie uczniów szkoły górniczej.
Wszystkich krwiodawcom zarząd klubu zapewnił słodką przekąskę w postaci pączków, które otrzymaliśmy z piekarni „Dalen” za symboliczną opłatą. Serdecznie dziękujemy.
Akcja powiązana była ze zbieraniem plastikowych nakrętek dla chorej Zosi Borkiewicz. I tym razem nasi krwiodawcy stanęli na wysokości zadania i przynieśli sporą ilość nakrętek. Również bardzo dużo nakrętek zebrali pracownicy kopalni, którzy odpowiedzieli na apel w radiowęźle. Zarząd klubu dziękuje serdecznie za przyniesione nakrętki i prosi o jeszcze w imieniu małej Zosi i jej rodziców.
W związku z zaostrzeniem przepisów o ochronie danych osobowych zarząd klubu prosi wszystkich krwiodawców, którzy oddają krew w szpitalu, o wypełnianie tam oświadczenia, w którym wyrażają zgodę na przekazywanie informacji przez stację krwiodawstwa w Kaliszu o ilości krwi oddanej na rzecz naszego klubu. Niestety od marca tego roku nie możemy otrzymywać takich informacji.
Zarząd klubu dziękuje dyrekcji szkoły górniczej za przygotowanie i udostępnienie sal do przeprowadzenia akcji poboru krwi. Od kilku już lat współpracujemy ze szkołą na płaszczyźnie krwiodawstwa z obopólnymi korzyściami, oby tak dalej. Zapraszamy na kolejną akcję poboru krwi, która odbędzie się 18 listopada w szkole górniczej w Koninie.

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem !

Prezes klubu Grzegorz Jurczak

Fot. Grzegorz Jurczak i Andrzej Kłonica

Dodaj komentarz