Krwiodawcy mistrzami kręgli

I Mistrzostwa Polski Krwiodawców w Kręglach Tradycyjnych zorganizował Klub Krwiodawców „Gośliniacy” z Murowanej Gośliny. Impreza odbyła się 17 września w Tarnowie Podgórnym. Nasz klub (HDK PCK przy kopalni Konin) także wystawił drużynę w zawodach, choć nikt z nas nigdy nie grał w tego typu grę. Mamy doświadczenie w bowlingu, jednak w kręgle tradycyjne nie mieliśmy jeszcze przyjemności grać. Licząc na doświadczenie z bowlingu pojechaliśmy na mistrzostwa. Zasady gry są podobne, jednak kule do rzucania są mniejsze i nie mają otworów na palce.

W rundzie kwalifikacyjnej swojej grupy zajęliśmy pierwsze miejsce z wynikiem 298 pkt., a po podsumowaniu wszystkich gier eliminacyjnych okazało się, że ulegliśmy tylko faworytom turnieju – ekipie organizatorów. W ćwierćfinale zwyciężyliśmy drużynę klubu krwiodawców z Polkowic 280 do 204. W półfinale naszym przeciwnikiem był zespół z Kawnic, który również pokonaliśmy 279 do 245. W ten sposób weszliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się z faworytami turnieju, klubem z Murowanej Gośliny. Walka była zacięta do ostatniej kolejki. Zwycięstwo przyszło na dwa rzuty przed końcem gry. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 317 do 307 i zwyciężyła w całych mistrzostwach. W nagrodę otrzymaliśmy puchary i upominki od sponsorów. Nie zabrakło również smacznego ciepłego posiłku w postaci bigosu i kiełbaski.

Naszą drużynę tworzyli: Mirosław Grzelak, Grzegorz Gralikowski, Grzegorz Jurczak i Tomasz Kuschek. Monika Kuschek tym razem wystąpiła w roli kibica. Mamy nadzieję, że za rok obronimy tytuł.

Grzegorz Jurczak

Fot. Zbigniew Kluska

 

Dodaj komentarz