Zaproszenie na Lampkę Górniczą

Tradycyjny Bieg o Lampkę Górniczą odbędzie się w tym roku po raz 25, w przeddzień Barbórki 3 grudnia. Organizatorem imprezy jest Klub Biegacza Aktywni Konin, honorowy patronat objął prezydent Konina.
Start zaplanowano na stadionie PWSZ punktualnie o godz. 12.00. Dziesięciokilometrowa trasa wiedzie ulicą Popiełuszki, Sosnową, Harcerską i Staromorzysławską, meta na stadionie w Morzysławiu. Trasa jest atestowana. Impreza zamyka tegoroczny cykl Grand Prix Wielkopolski Wschodniej.
W ramach biegu przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego. Już zgłosili swój udział koledzy z kopalni Turów i Bełchatów, konińscy górnicy będą mieli zatem godnych przeciwników. Wyłoniony zostanie także najlepszy zawodnik i zawodniczka z Konina oraz najszybsi wśród pracodawców.
Główne trofeum to naturalnie lampka górnicza, poza tym zwycięzcy różnych klasyfikacji otrzymają puchary i nagrody, upominki zostaną także rozlosowane wśród wszystkich uczestników. Każdy biegacz dostanie na mecie medal.
Informacje o biegu oraz regulamin imprezy znajdują się na stronie www.datasport.pl, tam także przyjmowane są zgłoszenia. Wpisowe wynosi 40 zł.  Zapisy prowadzone będą do 25 listopada lub do wyczerpania limitu 350 miejsc.
Zapraszamy! Zachętą niech będą zdjęcia z ubiegłorocznego biegu.                                         e

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz