Niebiańsko-piekielna zabawa

Data – 25 listopada 2016
Miejsce – hotel Niagara
Hasło – „Niebo i piekło”
Okazja – 38. Comber Babski w kopalni Konin

Uczestniczki imprezy zasiadły przy dwóch stołach, przy jednym zgromadziły się anielice, które otrzymywały przy wejściu aureolki, a przy drugim diablice – te odbierały diabelskie różki. Rekwizyty chyba przypadły paniom do gustu, bo niektóre nie zdjęły ich nawet po przybyciu panów i bawiły się w nich do końca zabawy.
Piękny wystrój sali, oprawę muzyczną oraz świetną zabawę zapewnił Jego Anielskość Krzysztof Kazimierski z zastępem aniołków i diabełków.
Uczestniczki zabawy miały za zadanie dowieść dwoistości natury kobiecej poprzez współzawodnictwo anielic z diablicami w śpiewie, tańcu i konkursach. Panie rywalizowały m.in. w konkursie „anielskiej chmurki”, czyli bicia piany z białka na czas, czy przy napełnianiu naczynia „diabelskim trunkiem” za pomocą rurek. Napój był naprawdę diabelnie niesmaczny, żeby zniechęcić panie do wypicia.
W trakcie zabawy nie obyło się bez niespodzianki. Górnicy bawiący się na Karczmie Piwnej przysłali delegata z zapytaniem, czy mogą dołączyć do wspólnej zabawy, a żeby panie nie miały problemu z podjęciem właściwej decyzji, przysłali słodki upominek – przepięknie wpisujący się w klimat Combra tort. Po takim słodkim przekupstwie nie pozostało nic innego, jak zaprosić panów do wspólnej zabawy.
Jeszcze przed przybyciem górników panie z zapałem oddały się śpiewom i tańcom. Podsumowano również rywalizację anielic z diablicami. Rezultatem 3:1 wygrały diablice, które w nagrodę otrzymały szampany.
Pomysłodawczynią i koordynatorką organizacji Combra była Iwona Gołębiowska – sekretarz Koła SITG PAK KWB Konin. W przygotowania czynnie włączyły się koleżanki: Anna Czarcińska, Elżbieta Dwornik, Marzena Kujawa, Jagoda Pospiech i Renata Degórska.        rd

Fot. rd, po

 

Dodaj komentarz