Piłkarze na podium

W ostatnią sobotę stycznia w kleczewskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboyów im. Władysława Egierta. Patron zawodów był pracownikiem kopalni zatrudnionym na odkrywce Jóźwin i mieszkańcem Kleczewa. Przez wiele lat propagował sport i właśnie dla uczczenia jego społecznej działalności co roku organizowany jest turniej piłkarski. I co roku reprezentacja kopalni Konin bierze w nim udział. Tym razem drużyna Oldboy Górnik Konin zajęła trzecie miejsce.

Wszystkie zespoły, a było ich osiem, zostały podzielone na dwie grupy. Ekipa kopalni walczyła z Licheniem, Witkowem i strażacką drużyną z Kalisza.
Pierwszy mecz z Licheniem górnicy wygrali 1:0, po bramce Marcina Stryganka. Drugie spotkanie, z Witkowem, zakończyło się remisem 1:1, bramkę zdobył Arkadiusz Walczak. Mecz z Kaliszem górnicy zremisowali 0:0. W efekcie uzyskali tyle samo punktów, co ekipa z Witkowa, ale ponieważ zgromadzili mniej bramek, awansowali do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca w grupie.

W kolejnej fazie zawodów koniński zespół najpierw spotkał się z Inowrocławiem, bardzo silną drużyną, która od lat gra w tym samym składzie. Górnicy prowadzili 1:0 po bramce Stryganka, ale ostatecznie ulegli 1:3. Jak się okazało, przegrali ze zwycięzcą turnieju.
W walce o trzecie miejsce piłkarze z Konina pokonali Golinę 3:0. Dwie bramki strzelił Arkadiusz Walczak, jedną Robert Kurek.
W finale drużyna z Inowrocławia grała z Witkowem. Mecz zakończył się remisem 2:2, Inowrocław wygrał w rzutach karnych.

Zespól koniński tworzyli pracownicy kopalni, elektrowni i innych spółek. – Pracujemy w różnych spółkach, ale dobrze się znamy, nie ma więc problemu, żeby ze sobą grać. Wszyscy jesteśmy sportowcami, znamy swoje miejsce w zespole i każdy wie, co ma robić – powiedział kapitan drużyny Tomasz Łowiński.
Na kleczewskim turnieju zespół wystąpił w następującym składzie: Tomasz Łowiński, Mirosław Desecki, Arkadiusz Walczak, Radosław Łukasiewicz, Robert Kurek, Marcin Stryganek, Dariusz Popielec, Zbigniew Sieczkarski, Artur Sobieraj i bramkarz Jacek Przybylski.        e

Foto Tomasz Łowiński
1 – Drużyna Oldboy Górnik Konin. Od góry od lewej: Jacek Slanina, Mirosław Desecki, Tomasz Łowiński, Arkadiusz Walczak i Radosław Łukasiewicz. Poniżej Robert Kurek, Marcin Stryganek, Dariusz Popielec, Zbigniew Sieczkarski i Artur Sobieraj. Przed nimi Jacek Przybylski.

2 – Kapitan zespołu odebrał puchar z rąk siostry Władysława Egierta

Dodaj komentarz