Zimowe wieści wędkarskie

Pod koniec grudnia wędkarze Koła PZW nr 2 przy KWB Konin podsumowali działalność 2016 roku.

Za sukces uznaję utrzymanie ilości członków na poziomie lat ubiegłych, zwykle oscylujemy wokół 600-640 osób. Drugim osiągnięciem jest to, że zachowaliśmy naszą siedzibę, chyba jako jedyne koło w regionie – mówi prezes Piotr Szkołut – Musimy działać w granicach rozsądku, bo środków mamy coraz mniej, podpieramy się głównie składka członkowską. Wysokość składki pozostała na dotychczasowym poziomie, odpis na koło wynosi 45%. Często wspiera nas koniński biznesmen Ryszard Nowicki, członek naszego koła. Opiekujemy się dwoma zbiornikami pokopalnianymi w Marantowie i Janowie, sprzątamy je i zarybiamy w uzgodnieniu z zarządem okręgu.

W kole kopalnianym działają trzy sekcje: spławikowa, spinningowa i karpiowa. Co roku organizowanych jest 10-11 imprez. Wędkarze od lat współpracują z kołem z Frankfurtu, wspólne zawody odbywają się raz w Polsce, raz w Niemczech; ubiegłoroczne – przeprowadzone we Frankfurcie – wygrała drużyna z Konina. Reprezentanci koła biorą także udział w zawodach okręgowych.

Kalendarz imprez na rok 2017 przewiduje 10 turniejów, od kwietnia do września w każdym miesiącu można będzie wziąć udział w zawodach.
Sezon wędkarski rozpocznie się 8 kwietnia, tradycyjnie od sprzątania zbiornika w Marantowie. Pierwsze zawody spławikowe zostaną zorganizowane 22 kwietnia.

Na zebraniu nastąpiła zmiana w składzie zarządu koła, w miejsce Andrzeja Fettera, który zrezygnował z pracy w tym gremium, wybrano Andrzeja Grądziela.
Bieżące informacje, w tym kalendarz imprez oraz wysokość składek, członkowie koła mogą znaleźć na stronie www.pzw.org.pl/1979.                           e

Fot. Paweł Krawczyk

Na zdjęciach zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła
Fot. 2   –  W środku Józef Olczak, opiekun koła, dyrektor biura Zarządu Okręgu PZW w Koninie
Fot. 3  –   Dyplomy uznania za zasługi dla wędkarstwa odebrali: Zbigniew Łechtański i Wiesław Kulig

Dodaj komentarz