Siatkarze w formie

W ostatnią sobotę marca w Kleczewie odbył się X Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej Oldboyów o puchar burmistrza gminy. Drużyna PAK KWB Konin została zaproszona do udziału jako przyjaciel Kleczewa.

Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej, samorządowej, zagrali reprezentanci gospodarzy oraz Goliny i Kazimierza Biskupiego. W drugiej grupie znaleźli się „Przyjaciele Kleczewa”, czyli PAK KWB Konin, Media Konin i Morsy Kołobrzeg.
Rozgrywki w grupach odbyły się systemem każdy z każdym, trzy sety bez względu na wynik. Jednym z warunków uczestnictwa była obecność na boisku przez całe spotkanie kobiety.

W pierwszym meczu drużyna kopalni spotkała się z Mediami Konin, po zaciętej walce wygrały Media w stosunku 2:1. Można uznać, że był to dla nich rewanż za porażkę podczas turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy to górnicy pokonali przeciwnika 2:1. Drugi mecz między kopalnią a Kołobrzegiem zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny KWB. W trzecim spotkaniu Media wygrały z Kołobrzegiem 3:0 i tym samym zakończyły zmagania w turnieju na pierwszym miejscu, drugie wywalczyła kopalnia, trzecie Kołobrzeg. W drugiej grupie najlepszym zespołem okazała się Golina przed Kleczewem i Kazimierzem Biskupim.

W rozgrywkach piłki siatkowej, w których bierze udział drużyna kopalni, atmosfera towarzysząca meczom, jak i cała otoczka jest zwykle bardzo miła i sympatyczna. Z większością obecnych na kleczewskim turnieju drużyn znamy się i lubimy – rywalizujemy z nimi także podczas innych zawodów. Jak w każdym turnieju, chcieliśmy wygrać, ale tego dnia Media Konin okazały się lepsze.
Na uwagę zasługuje pojawienie się w naszej drużynie czworga nowych zawodników. Bardzo jesteśmy zadowoleni z tego faktu, bo w turniejach rozgrywanych jednego dnia daje to możliwość dokonywania większej ilości zmian i szansę na dłuższą chwilę odpoczynku. Kopalnię Konin reprezentowali zatem „starzy” zawodnicy – Zbigniew Chojnacki, Arkadiusz Gauden, Jarosław Falkowski, Krzysztof Szynalski i Janusz Michalak, do których dołączyli nowi koledzy: Krzysztof Bradziszewski, Maciej Twardowski, Damian Wroński oraz Anna Ciepła.
Warto podkreślić, że koleżanka Ania Ciepła została wyróżniona statuetką MVP dla najlepszej zawodniczki w grupie „Przyjaciele Samorządu”. Ze względu na kontuzję w turnieju nie zagrał Wiesław Intrys, który jednak był obecny na imprezie pełniąc funkcję trenera i koordynatora. Dziękujemy zarządowi kopalni za wpłatę wpisowego, a tym samym możliwość udziału w tym sympatycznym turnieju.

Drużyna spotyka się na treningu w poniedziałek i czwartek o godz. 17.30 w szkole w Gosławicach. Zapraszamy wszystkich chętnych – każdy będzie mile widziany.

Janusz Michalak

Fot. Organizator turnieju

Na zdjęciu 2 stoją od lewej: Anna Ciepła, Jarosław Falkowski, Maciej Twardowski, Wiesław Intrys, Janusz Michalak, Damian Wroński i Arkadiusz Gauden. Przed nimi Krzysztof Bradziewski, Krzysztof Szynalski i Zbigniew Chojnacki

 

Dodaj komentarz