18 drużyn wzięło udział w ogólnopolskim halowym turnieju piłki nożnej zespołów niezrzeszonych o puchar dyrektora KWB Bełchatów, rozegranym w pierwszych dniach kwietnia. Jednym z zespołów była reprezentacja kopalni Konin.

Pierwszy etap rozgrywano w grupach. Górnicy z Konina zmierzyli się z czterema zespołami. Pokonali gospodarzy 1:0, aż 5:0 wygrali ze spółką EPORE. Ulegli natomiast drużynie Betrans 2:3, takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie z Piastem Zawidów. Ten ostatni mecz był szczególnie trudny, bo drużynę Piasta tworzą młodzi zawodnicy, na co dzień grający w futsal.
My mamy średnio ponad 40 lat i to niestety na turniejach jest widoczne – mówi Tomasz Łowiński, kapitan zespołu. – Mamy spore doświadczenie, ale w spotkaniach z młodszymi rywalami nie zawsze wytrzymujemy kondycyjnie. Podobny problem mają też koledzy z Bełchatowa, cieszymy się, że tym razem udało nam się ich pokonać. Udział w turnieju zawsze pozostawia miłe wrażenie, bo atmosfera jest na nim bardzo sympatyczna. Dziękujemy zarządowi spółki za możliwość uczestnictwa w tej imprezie.
Poza Tomaszem Łowińskim w skład zespołu weszli: bramkarz Jacek Przybylski, Robert Kurek, Dariusz Popielec, Paweł Nowak, Marcin Stryganek, Robert Lenard, Radosław Maciejewski i Jakub Tichoń, który zdobył najwięcej goli.
Górnicy z Konina zakończyli udział w fazie grupowej, mieli tyle samo punktów, co zespół Piasta, ale mniej bramek. Do dalszych rozgrywek przeszły drużyny Betrans i Piast. Zwycięzcą turnieju został ubiegłoroczny triumfator, reprezentacja Zakładu Cukierniczego „Michaś” z Częstochowy.    e

 

Dodaj komentarz