28 litrów krwi

Pierwsza w tym roku akcja poboru krwi, zorganizowana przez Międzyzakładowy Górniczy Klub HDK PCK im. św. Barbary przy KWB Konin, odbyła się 12 lutego w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Krwiodawców, którzy oddali krew i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli tego uczynić, obsługiwała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania pod kierownictwem doktor Joanny Wojciechowskiej.
Chęć oddania krwi zgłosiło ponad 80 osób, jednak krew mogły oddać 64 osoby. W sumie oddano ponad 28 litrów krwi pełnej! To naprawdę bardzo dobry wynik! Cieszy nas fakt, że coraz więcej młodych ludzi ze szkoły górniczej zgłasza chęć oddawania krwi. Mamy nadzieję, że wielu z nich zdecyduje się na regularne oddawanie krwi i to właśnie dzięki naszym akcjom organizowanym w szkole.
Dziękujemy członkom klubu za stawienie się na nasz apel. W 2015 roku krwiodawcy i uczniowie szkoły górniczej oddali na rzecz naszego klubu ponad 200 litrów krwi pełnej! Żaden klub w regionie nie może pochwalić się takim wynikiem. Dziękujemy Wam za tę cząstkę siebie, jaką bezinteresownie oddajecie na rzecz drugiego człowieka.
Jak zwykle na wszystkich krwiodawców czekał ciepły posiłek, który zafundował nam pan prezes Sławomir Sykucki, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także dyrektorowi szkoły górniczej panu Januszowi Kamińskiemu za udostępnienie i przygotowanie sal na akcję krwiodawstwa.
Już dziś zapraszamy na kolejną akcję poboru krwi, która odbędzie się 22 kwietnia od godz. 8.00 w szkole górniczej, obsługiwać nas będzie RCKiK z Kalisza. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Grzegorz Jurczak
Prezes Klubu

Na zdjęciach z akcji m.in. Jolanta Szczepaniak, Józef Tomicki, Mirosław Grzelak, Andrzej Juśkiewicz, Grzegorz Jurczak i Zbigniew Kluska.
Fot. Andrzej Kłonica i Grzegorz Jurczak

Dodaj komentarz