W krainę historii – druga próba

Towarzystwo Turystyczne „Gwarek” ponownie zaprasza na pierwszy w tym sezonie rajd rowerowy. Zgodnie z tradycją impreza powinna się odbyć w maju, ale wyjątkowo niesprzyjająca pogoda zmusiła organizatorów do przesunięcia terminu. Rajd w krainę historii do skansenu w Biczu odbędzie się zatem w sobotę trzeciego czerwca.

W skansenie można zobaczyć wiele unikatowych eksponatów, są wśród nich 200-letnie wiatraki „koźlaki”, domek winiarski, drewniane chałupy pokryte strzechą i jedyny w Polsce torfowy dom ze ścianami zbudowanymi z trawy, a także pierwszy powojenny ciągnik, konne wozy strażackie, a nawet armata wiwatowa.

Trasa do Bicza prowadzi przez Stare Miasto, Krągolę i Lisiec Wielki. Powrót przewidziano przez Ostatki, Żdżary, Janowice i Żychlin. Cała droga ma długość 35 km. Start o godzinie 11.00 na ul. Kleczewskiej obok restauracji Lucano (dawny Młynek), meta w Koninie na Placu Wolności. Mapka z trasą w załączeniu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ale wstęp do skansenu kosztuje 10 zł. Prowiant trzeba przygotować we własnym zakresie, można też skorzystać z restauracji w skansenie.        po
Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz