Trzy biegi na początek żeglarskiego sezonu

Sobotni poranek 28 maja był słoneczny i piękny, jednak im bliżej rozpoczęcia żeglarskiej rywalizacji, tym bardziej wiatr słabł, a jego kierunek się zmieniał. Do regat otwarcia sezonu 2017 w Klubie Żeglarskim przy kopalni Konin zgłosiło się 19 załóg w pięciu klasach: trzech turystycznych, open i optimist. Organizatorzy żałowali, że ani jedna załoga nie przypłynęła z przystani po drugiej stronie jeziora.

Wszystkich gości, z prezesem KnOZŻ-tu na czele, przywitał komandor klubu Tomasz Piasecki. Poczet sztandarowy utworzyli zaproszeni harcerze z kilku drużyn Hufca ZHP Konin, z którym klub nawiązał współpracę. Można uznać, że w ten sposób historia zatoczyła koło, bo obecny komandor przed laty był jednym z założycieli Pierwszej Harcerskiej Drużyny Wodnej w Koninie.  Po oficjalnym otwarciu sędzia główny regat Andrzej Mrówczyński przeprowadził odprawę ze sternikami.

Bardzo miłym akcentem była wizyta dzieciaków i ich opiekunów ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie. Niedawno dzieci ze stowarzyszenia miały okazję odwiedzić górniczy klub i popływać trochę z instruktorami. Małym gościom wręczono drobne upominki i gadżety związane z żeglarstwem, a oni odwdzięczyli się własnoręcznie wykonanymi plakatami i rysunkami.

Mimo zmieniających się warunków, organizatorom udało się przeprowadzić trzy biegi. Po drugim była przerwa na posiłek – tradycyjną grochówkę. Po przekonfigurowaniu trasy odbył się jeszcze jeden bieg. Na koniec zwycięzcy otrzymali puchary, a najbardziej wytrwali, już w godzinach wieczornych, spotkali się przy grillu.

A oto wyniki regat:
Klasa optimist
1. Weronika Degórska – UKS Delfin
2. Jagoda Piątek – UKS Delfin
3. Kacper Jakubowski – UKS Delfin

Turystyczna I
1. Andrzej Kuberski – KŻ KWB
2. Dariusz Wilczewski – KŻ KWB

Turystyczna II
1. Grzegorz Zimny – KŻ KWB
2. Rafał Wrzesiński – KŻ KWB
3. Jacek Olejniczak – KŻ Bryza

Turystyczna III
1. Paweł Czajkowski   2. Dawid Czajkowski   3. Grażyna Wróblewska – KŻ KWB

Klasa open
1. Paweł Jakubowski – UKS Delfin   2. Andrzej Płuciennik – Old Boat Keya Ślesin

Tekst: Tadeusz Trębacz

Zdjęcia: Piotr Ordan i Tadeusz Trębacz

Dodaj komentarz