oscislowo.pl

www.oscislowo.pl to nowo uruchomiona strona internetowa, poświęcona planowanej odkrywce Ościsłowo. Zamieszczono na niej informacje na temat inwestora – PAK Kopalni Węgla Brunatnego Konin – oraz Grupy Kapitałowej ZE PAK.

Na stronie znaleźć można historię górnictwa węgla brunatnego w naszym regionie, dzieje konińskich odkrywek – dawnych i obecnych, a także informacje dotyczące dzisiejszej działalności kopalni. Przedstawiona została codzienna praca związana zarówno z wydobywaniem surowca, jak i rekultywacją terenów pogórniczych oraz szeroko podejmowanymi działaniami mającymi na celu ochronę środowiska.

Internauci znajdą tu także informacje bezpośrednio dotyczące projektowanej odkrywki, jej lokalizacji oraz znaczenia dla gmin, na obszarze których będzie działała.
Na stronie będą zamieszczane wiadomości związane z planowaną inwestycją. Zespół redakcyjny ma nadzieję, że okażą się one ciekawe i pożyteczne nie tylko dla mieszkańców gmin Ślesin, Skulsk i Wilczyn, ale dla wszystkich, którym zależy na rozwoju naszego regionu.     eg

Dodaj komentarz